Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2019

Jak powstają bombki? Przedszkolaki z "Wesołej Piątki" już to wiedzą

fot. Dominika Turek/Przedszkole

fot. Dominika Turek/Przedszkole "Wesoła Piątka"

Dnia 6 grudnia przedszkolaki z Przedszkola „Wesoła Piątka” razem ze swoimi # wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek „Sopel” w Bydgoszczy.

Mieliśmy okazję zwiedzić fabrykę produkującą ozdoby świąteczne. Po przybyciu do fabryki pani przewodnik oprowadzała grupy po zakładzie, wprowadzając w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek.

Zwiedzanie zaczęło się od dmuchalni szkła, kolejnym etapem powstawania bombki było srebrzenie od środka. Piękne srebrne kule bardzo się wszystkim podobały i mogłyby takie pozostać, ale to jeszcze nie koniec ich podróży.

Pod koniec etapu tworzenia, bombki, trafiały do farbiarni, gdzie lakieruje się je w bajeczne kolory. Ostatnią fazą było zdobienie. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowywały przeróżne wzory tworzącymi ze szklanych kształtów prawdziwe dzieła sztuki.

Zwiedzanie zakończyliśmy oglądając wystawę świątecznych dekoracji, które zbierane były od początku założenia fabryki.

Dwie najstarsze grupy Motylki i Misiaczki wzięły udział w warsztatach, podczas których, każdy mógł własnoręcznie ozdobić bombki. Zabawa była przednia.

Dzieci i panie nauczycielki nanosiły pędzelkami na szkło specjalny klej tworząc swoje wymarzone wzorki, po czym obsypywały je brokatem. Z kolei nasi najmłodsi milusińscy na zakończenie wycieczki otrzymali pamiątkową bombkę.

Z radosnym uśmiechem i w świątecznym nastroju wróciliśmy do przedszkola.

materiał: Dominika Turek/Przedszkole "Wesoła Piątka"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)