Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2019

Jak powstają bombki? Przedszkolaki z "Wesołej Piątki" już to wiedzą

fot. Dominika Turek/Przedszkole

fot. Dominika Turek/Przedszkole "Wesoła Piątka"

Dnia 6 grudnia przedszkolaki z Przedszkola „Wesoła Piątka” razem ze swoimi # wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek „Sopel” w Bydgoszczy.

Mieliśmy okazję zwiedzić fabrykę produkującą ozdoby świąteczne. Po przybyciu do fabryki pani przewodnik oprowadzała grupy po zakładzie, wprowadzając w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek.

Zwiedzanie zaczęło się od dmuchalni szkła, kolejnym etapem powstawania bombki było srebrzenie od środka. Piękne srebrne kule bardzo się wszystkim podobały i mogłyby takie pozostać, ale to jeszcze nie koniec ich podróży.

Pod koniec etapu tworzenia, bombki, trafiały do farbiarni, gdzie lakieruje się je w bajeczne kolory. Ostatnią fazą było zdobienie. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowywały przeróżne wzory tworzącymi ze szklanych kształtów prawdziwe dzieła sztuki.

Zwiedzanie zakończyliśmy oglądając wystawę świątecznych dekoracji, które zbierane były od początku założenia fabryki.

Dwie najstarsze grupy Motylki i Misiaczki wzięły udział w warsztatach, podczas których, każdy mógł własnoręcznie ozdobić bombki. Zabawa była przednia.

Dzieci i panie nauczycielki nanosiły pędzelkami na szkło specjalny klej tworząc swoje wymarzone wzorki, po czym obsypywały je brokatem. Z kolei nasi najmłodsi milusińscy na zakończenie wycieczki otrzymali pamiątkową bombkę.

Z radosnym uśmiechem i w świątecznym nastroju wróciliśmy do przedszkola.

materiał: Dominika Turek/Przedszkole "Wesoła Piątka"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)