Dziś mamy 14 listopada 2018, środa, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2018

"Jak nie czytam, jak czytam". Uczniowie aktywnie włączyli się w akcję czytelniczą

fot. powierzone

fot. powierzone

Ogólnopolska akcja JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM w Mroczy odbyła się dzięki współpracy # bibliotekarzy Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy pań – Marleny Rosińskiej, Justyny Misterkiewicz – Hamowskiej, Beaty Orzechowskiej oraz dyrektora Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy, pana Grzegorza Okoniewskiego.

8 czerwca na Stadionie Miejskim w Mroczy o godzinie 10.00 społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „masowego czytania”. W happeningu popularyzującym czytelnictwo aktywny udział wzięli zaproszeni goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mroczy oraz mroteckich przedszkoli.

Akcja przeprowadzona została w ramach corocznej lokalnej imprezy organizowanej przez mroteckich bibliotekarzy pod hasłem Zaczytana Mrocza. Podczas spotkania przeprowadzono akcję cichego czytania ulubionej książki przez zgromadzoną na stadionie społeczność szkolną oraz głośną prezentację fragmentu Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Za aktywne włączenie się w Narodowe Czytanie podziękowania należą się paniom Monice Wołowicz oraz Beacie Tylickiej. Odczytanie fragmentu powieści zainicjowało tegoroczną realizację programu objętego patronatem prezydenta Polski, pana Andrzeja Dudy. Jednym z punktów programu Zaczytanej Mroczy było spotkanie z podróżnikiem, panem Marianem Dąbrowskim, który zabrał uczniów w wirtualną wycieczkę po świecie. Podczas happeningu uczniowie wzięli udział w radosnym tańcu z książką. Klasy wraz z wychowawcami skandowali hasła promujące czytelnictwo. Gorąca atmosfera towarzyszyła zgromadzonym do ostatnich chwil spotkania. Tego dnia pochód „zaczytanych” w radosnych nastrojach popularyzował czytelnictwo wśród lokalnej społeczności.

Dziękujemy:
• za wsparcie w organizacji happeningu na Stadionie Miejskim w Mroczy dyrektorowi MGOKiR w Mroczy, panu Marianowi Wiśniewskiemu,
• za pomoc w przygotowaniu i usprawnieniu przebiegu akcji klasom VIb oraz Vc, członkom Koła Przyjaciół Książki oraz koła teatralnego,
• wszystkim, którzy przyłączyli się do czytelniczego świętowania.

materiał: biblioteka SP Mrocza

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
ŁAZIENKI
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)