Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

17 lipca 2019

Harcerze z wizytą w ratuszu. Wśród nich goście z Francji

fot. Karol Maliński

fot. Karol Maliński

Młodzi podróżnicy obozują w Łochowie. Jest to obóz survivalowy#, jego uczestnicy muszą sami zadbać o podstawowe potrzeby, nie posiadają telefonów komórkowych i pieniędzy.

W ich szeregach jest 42 skautów z miejscowości nieopodal Paryża we Francji oraz 12-osobowa grupa polskich harcerzy z Warszawy. Wczoraj, 15 lipca, do Występu przybył 12-osobowy oddział (7 Francuzów, 5 Polaków). Jego zadaniem było dotrzeć do wsi Występ, zdobyć pożywienie i znaleźć miejsce do noclegu.

Dziś, we wtorek 16 lipca, w asyście sołtysa Ewy Hoppe, polsko-francuska drużyna stacjonująca w harcówce w Występie, przybyła z wizytą do ratusza. Zastępca burmistrza Piotr Kalamon odpowiedział na pytania młodzieży. Nie obyło się bez upominków, a na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie. Następnie  wędrowcy udali się w dalszą drogę, bowiem czekają na nich kolejne zadania: muszą między innymi zorganizować ognisko i występy.

Zgrupowanie w Łochowie potrwa do 30 lipca. Życzymy wytrwałości, wykonania wszystkich zadań i sprzyjającej pogody.

Materiał: Karol Maliński/UMiG Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)