Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

15 stycznia 2020

Grand Prix 3 Basenów. Zawodnicy zdobyli łącznie 31 medali

fot. Paweł Juszczak/Michał Stachowski

fot. Paweł Juszczak/Michał Stachowski

Dnia 12 stycznia 2020 r na krytej pływalni w Mogilnie odbyły się # ostatnie zawody w ramach Grand Prix 3 Basenów.

Gospodarzem i organizatorem zawodów był Klub Sportowy ORKA Mogilno, a w rywalizacji uczestniczył Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło oraz BOSiR Barcin w czterech kategoriach wiekowych w stylu dowolnym, motylkowym, grzbietowym i klasycznym. Dodatkowo kluby rywalizowały w sztafetach mix 4x50m w stylu dowolnym.

Po przybyciu ekip oraz rozpływaniu, rozpoczęły się pierwsze starty. Od początku widać było zaangażowanie i wolę walki. Dla większości osób były to decydujące zawody, gdyż mogły zaważyć o klasyfikacji końcowej. Nadmienić należy, że był to pierwszy start po tak długiej przerwie.

W ostatniej odsłonie Grand Prix zdobyliśmy łącznie 31 medali. Cieszymy się bardzo, że tak dobrze powitaliśmy Nowy Rok. Oby więcej takich miłych akcentów. Podsumowaniem rywalizacji było wyróżnienie najlepszych zawodników i zawodniczek w danej kategorii wiekowej. Od pierwszych startów w GP3 prowadzona była klasyfikacja indywidualna, do której brane pod uwagę były wszystkie starty.

Najlepsi zawodnicy z rak trenerów otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Podsumowano również klasyfikację drużynową za wyścigi sztafetowe, które wygrał UKS Czwórka Nakło. W klasyfikacji drużynowej to także pływacy z Nakła zgromadzili najwięcej punktów.

1. UKS Czwórka Nakło 3081 pkt
2. UKS Orka Mogilno 1771 pkt
3. BOSiR Barcin 1247 pkt

Podsumowując starty zawodników kierujemy słowa podziękowania dla trenerów, instruktorów, sędziów, opiekunów oraz rodziców, którzy przyczynili się do powstania projektu GP 3 Basenów. Pomysłodawcą zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Czwórka, który jest wspierany finansowo w ramach realizacji projektów dla organizacji pozarządowych wspiera UMiG w Nakle nad Notecią.

materiał: Paweł Juszczak/Michał Stachowski

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2
Pliki do pobrania
KLASYFIKACJA GENERALNA GP 3 BASENÓW 12.01.2020.pdf
KLASYFIKACJA KLUBOWA GP 3 BASENÓW 12.01.2020.pdf
WYNIKI GP 3 BASENÓW 12.01.2020.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)