Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2020

Gminy wspólnie wyremontują drogę. Będzie to alternatywa dla DK10

W 2019 roku zlecono opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę #drogi Anieliny-Bielawy. Planowany remont to dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców, ale i alternatywa dla DK nr 10.

Stan drogi Anieliny-Bielawy pozostawia wiele do życzenia. Remont z pewnością będzie dużym udogodnieniem dla mieszkańców nie tylko Anielin, którzy nie będą musieli poruszać się ruchliwą drogą krajową nr 10. Wiele bezpieczniej do Nakła dojadą szczególnie piesi i rowerzyści. Ponadto będzie to alternatywa dla DK 10 m.in. w razie wypadku – Każda droga, która jest wylotowa w dużej mierze odciąża krajową dziesiątkę – mówił wójt Dariusz Gryniewicz.

Jak informowano na ostatniej sesji Rady Gminy w Sadkach, w 2019 roku zlecono opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę tej drogi. Koszt dokumentacji to 15 tys. zł. Jednak, jak zaznaczył wójt, gmina Sadki wykona drogę tylko do granicy z gminą Nakło. Remont pozostałej części leży w gestii gminy Nakło, która również przygotowuje się do remontu. Droga składać się będzie z pasa ruchu dla pojazdów oraz drugiego - dla rowerów i pieszych, tak samo jak droga Samostrzel-Łodzia. Wyłączona będzie z ruchu pojazdów ciężarowych, możliwość przejazdu będą miały tylko te docelowe.

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Albert, w dniu 26-01-2020 18:15:54 napisał:

  Popieram, i ten tragiczny przejazd kolejowy z oczyszczalni na K10 zrobić, bo nawet szambo wozy nie chcą tam jeździć a powinny bo przez Bielawy jest 7t

  odpowiedz

  • 9 (13)

  Drukarce, w dniu 26-01-2020 19:26:46 napisał:

  Ludzie jaka alternatywa zróbcie to dla siebie tę gminną drogę a alternatywa dla dk10 ,to nowa trasa expresowa S10 dwupasmowa bezkolizyjna

  odpowiedz

  • -4 (10)

  cygan, w dniu 26-01-2020 20:09:04 napisał:

  wkoncu pedałyyyyyyy

  odpowiedz

  • -1 (1)

  r, w dniu 27-01-2020 16:25:50 napisał:

  z sadek do dembowa terz by sie przydalo wremontowac

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Skup i sprzedaż części
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)