Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

06 stycznia 2020

Funkcjonariusze dbają o formę. Zakończyli stary rok na sportowo!

fot. mjr Jarosław Nurkiewicz

fot. mjr Jarosław Nurkiewicz

31 grudnia 2019 r. w Brzozie pod Bydgoszczą odbył się XIII Bieg Sylwestrowy na 10 km.

Zimowy bieg

Od 13 lat w Sylwestra odbywa się w podbydgoskiej Brzozie Bieg Sylwestrowy na 10 km, który kończy kalendarz biegowy w naszym regionie. Chętnych biorących udział w tym biegu jest zawsze dużo. Pomimo, że bieg odbywa się 31 grudnia, a zimowa i często mroźna pogoda daje się biegaczom we znaki, na starcie staje zawsze około 400 osób. Bieg ten cieszy się dużą popularnością, a funkcjonariusze potulickiego zakładu karnego na przestrzeni tych 13 lat regularnie biorą w nim udział. I tak też było w  roku 2019. W biegu głównym, wzięło udział trzech czynnych funkcjonariuszy z jednostki i jeden emeryt. Oprócz tego, że wynik sportowy prawie zawsze liczy się dla każdego z biegaczy, w tym biegu można było pozwolić sobie na odrobinę swobody i luzu.

Wyniki

Najlepszym spośród biegaczy z ZK Potulice okazał się Rafał Gondek uzyskując bardzo dobry rezultat 0:39:05, co dało mu 42 miejsce w klasyfikacji open na 461 zawodników oraz 21 miejsce w klasyfikacji mężczyzn 30 lat. Warto nadmienić tu, że zawody te cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalnych biegaczy. W tym roku startował tu np. tegoroczny Mistrz Polski na 10 km, tegoroczna Mistrzyni Polski w Półmaratonie, czy zwycięzca 39. Maratonu w Warszawie. Rezultaty innych zawodników z Potulic to czas 0:52:52 Jarosława Nurkiewicza, 0:54:28 Rafała Dankowskiego i 0:55:21 powracającego do biegania po drobnym urazie Sebastiana Małkowskiego.

Plany biegowe

Potuliccy funkcjonariusze rozmawiali także z niektórymi biegaczami, którzy wcześniej brali udział w listopadowym biegu organizowanym przez Zakład Karny w Potulicach. Oprócz słów uznania i pochwał za bardzo dobrze przygotowaną imprezę  biegową oraz życzeń noworocznych, usłyszeli także zapewnienia, że w kalendarzu startowym na przyszły rok biegacze Ci zapisali sobie start w IV już edycji "Potulickiej Dychy", która odbędzie się 7 listopada 2020 r. Odpowiednia kondycja fizyczna to nieodzowny aspekt, nad którym pracują funkcjonariusze - pozwala ona na optymalne wypełnianie obowiązków służbowych i zapewnienie bezpieczeństwa podczas pełnienia służby. 

materiał: mjr Jarosław Nurkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)