Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2019

Festyn Rodzinny 2019 w Zamościu. Moc atrakcji dla uczestników

fot. TD

fot. TD

Organizatorzy festynu tj. Sołtys i Rada Sołecka, Stowarzyszenie# „Nasz Zamość”, Liga Kobiet Polskich - Koło w Zamościu, Klub Seniora "Zawsze Razem" oraz LZS Iskra Zamość-Rynarzewo - pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, instytucjom, osobom prywatnym oraz członkom i przyjaciołom za wsparcie Festynu Rodzinnego, który odbył się 17 sierpnia 2019 w Zamościu.

Bez Waszej pomocy i zaangażowania nie stworzylibyśmy tak wielkiego i udanego wydarzenia, którego zadaniem była integracja mieszkańców. Atrakcji było mnóstwo. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Dorośli też mogli znaleźć coś dla siebie. Podczas festynu bawiliśmy się przy oprawie grupy DJ Dombka, która przygotowała i przeprowadziła animacje oraz konkursy dla dzieci i dorosłych, a od godziny 21:00 do 01:00 prowadziła zabawę taneczną.

Uczestnicy festynu wysłuchali koncertu rockowego zespołu Free Road ze Żnina. Na festynie były stanowiska gastronomiczne, które nie pozwoliły nam zgłodnieć - kiełbasa z grilla, kebab, lody, gofry, wata cukrowa, słodycze a spragnieni mogli napić się Pepsi.

Dużym powodzeniem cieszyła się również kawiarenka oraz zorganizowany przez Stowarzyszenie Nasz Zamość konkurs pn. „Słodki Zamość”. Kawiarenkę i konkurs poprowadziły panie z Ligi Kobiet Polskich koło w Zamościu. Do konkursu zgłoszonych było dwanaście wypieków. Komisja miała bardzo trudny wybór. Tytuł oraz nagrodę rzeczową i dyplom za najlepsze ciacho z Zamościa otrzymała po raz kolejny pani Małgorzata Fryczyńska za „Bezę Małgosi”.

Dzieci nieodpłatnie mogły skorzystać z dmuchanego placu zabaw oraz foto budki i innych atrakcji. Wszystkie zorganizowane konkursy oraz zawody sportowe dla dzieci i młodzieży cieszyły się dużym zainteresowaniem, a w każdej konkurencji dla uczestników czekały nagrody rzeczowe. Uśmiech nie schodził z twarzy mieszkańców i naszych gości, którzy licznie przybyli, aby wspólnie z nami bawić się w tym dniu.

W trakcie festynu przeprowadzono nietypowe zawody BUM-BALL. Zawodnicy ubrani w dmuchane piłki rozgrywali mecz piłkarski. Nie było łatwo, ale za to było dużo frajdy, wyśmienitej zabawy.

Atrakcją dla dzieci młodzieży i dorosłych był również udział Policji z KPP Nakła oraz Komisariatu w Szubinie a także pokaz sprzętu ratownictwa drogowego przeprowadzonego przez OSP Rynarzewo i PSP z Nakła n/Notecią. Na festyn przybyła również silna grupa motocyklistów z Szubina "MOTO-ORŁY".

W trakcie festynu świętowano 25-lecie działalności klubu sportowego LZS Iskra Zamość-Rynarzewo. Były gratulacje, podziękowania, odznaczenia dla działaczy i życzenia. Tort jubileuszowy w kształcie boiska smakował wszystkim.

Podczas festynu były sprzedawane cegiełki, z których dochód przeznaczony był na wsparcie działalności statutowej stowarzyszenia. Pod cegiełką kryły się ciekawe upominki dla wspierających, a każda cegiełka dodatkowo brała udział w losowaniu nagród głównych takich jak: telefon komórkowy marki LG G6, expres do kawy, urządzenie do gazowania wody, rower, sprzęt AGD, duża ilość bonów upominkowych lub zniżkowych, albumy, kalendarze oraz wiele, wiele innych!!!

Na festynie można było, jak co roku, sprawdzić się podczas konkursu strzeleckiego. Nowością był konkurs strzelania z łuku. Dzieci mogły również przejechać się na kucyku a zainteresowani mieszkańcy mogli porozmawiać z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa na temat planowanej budowy sieci gazowej w Zamościu.

Tradycją festynów w Zamościu są również organizowane zawody lekkoatletyczne dla dzieci. Dzieci i młodzież sprawdziły się podczas biegania na różne odległości w kilku kategoriach wiekowych. Zawodnicy za zdobycie miejsc od 1-3 otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dużym powodzeniem cieszył się wśród dzieci, konkurs na najlepiej wyklejone ziarnami logo Stowarzyszenia Nasz Zamość oraz zorganizowany przez Marcina - członka stowarzyszenia Nasz Zamość - pokaz doświadczeń fizyko-chemicznych.

Oprócz zabawy czy sportowej aktywności, festyn rodzinny był również okazją do wsparcia chorej na Zespół Retta - Emilki Nachowiak.

Podziękowania dla osób i organizacji, które pomogły przy tegorocznym festynie:
- ZAANGAŻOWANI CZŁONKOWIE I PRZYJACIELE STOWARZYSZENIA „NASZ ZAMOŚĆ”;
- RADA SOŁECKA; 
- LIGA KOBIET POLSKICH – Koło w Zamościu;
- KLUB SENIORA Z ZAMOŚCIA; 
- KLUB SPORTOWY „ISKRA”

Materiał: RR

Oceń artykuł: 3 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  Kasia, w dniu 22-08-2019 22:31:13 napisał:

  Należy postawić jasne pytanie - czy na każdym festynie alkohol musi lać się strumieniami? Radny Robercie czy według pana można zorganizować coś bez popijawy? Jakoś zapomniał pan wspomnieć o krzykach, wrzaskach po 22 dobiegających z festu od "delikatnie" podchmielonych. Przecież sami mówiliście że problem alkoholowy w Zamościu istnieje - nie raz pan zgłaszał że pijaczki piją na stadionie czy pod sklepami ale teraz amnezja? Oczywiście pod wybory zrobi Pan wszystko a na spotkaniach mówi co innego - taka poprawność... słabo

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Wojciech, w dniu 22-08-2019 22:39:39 napisał:

  Może redaktor zainteresuje się czy zostało wydane jednorazowe zezwolenie z Gminy na sprzedaż alkoholu (zapewne do 4,5% oraz piwo) na festyn z datą oczywiście poprzedzającą to wydarzenie. Jako że organizator zaprasza firmy to w jego interesie leży ta wiedza. Chyba że obecność Burmistrza i Radnych Gminnych pozwala zapomnieć o tym obowiązku?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Meble kuchenne
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Meble kuchenne - na zamówienie
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)