Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2019

Festyn Rodzinny 2019 w Zamościu. Moc atrakcji dla uczestników

fot. TD

fot. TD

Organizatorzy festynu tj. Sołtys i Rada Sołecka, Stowarzyszenie# „Nasz Zamość”, Liga Kobiet Polskich - Koło w Zamościu, Klub Seniora "Zawsze Razem" oraz LZS Iskra Zamość-Rynarzewo - pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, instytucjom, osobom prywatnym oraz członkom i przyjaciołom za wsparcie Festynu Rodzinnego, który odbył się 17 sierpnia 2019 w Zamościu.

Bez Waszej pomocy i zaangażowania nie stworzylibyśmy tak wielkiego i udanego wydarzenia, którego zadaniem była integracja mieszkańców. Atrakcji było mnóstwo. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Dorośli też mogli znaleźć coś dla siebie. Podczas festynu bawiliśmy się przy oprawie grupy DJ Dombka, która przygotowała i przeprowadziła animacje oraz konkursy dla dzieci i dorosłych, a od godziny 21:00 do 01:00 prowadziła zabawę taneczną.

Uczestnicy festynu wysłuchali koncertu rockowego zespołu Free Road ze Żnina. Na festynie były stanowiska gastronomiczne, które nie pozwoliły nam zgłodnieć - kiełbasa z grilla, kebab, lody, gofry, wata cukrowa, słodycze a spragnieni mogli napić się Pepsi.

Dużym powodzeniem cieszyła się również kawiarenka oraz zorganizowany przez Stowarzyszenie Nasz Zamość konkurs pn. „Słodki Zamość”. Kawiarenkę i konkurs poprowadziły panie z Ligi Kobiet Polskich koło w Zamościu. Do konkursu zgłoszonych było dwanaście wypieków. Komisja miała bardzo trudny wybór. Tytuł oraz nagrodę rzeczową i dyplom za najlepsze ciacho z Zamościa otrzymała po raz kolejny pani Małgorzata Fryczyńska za „Bezę Małgosi”.

Dzieci nieodpłatnie mogły skorzystać z dmuchanego placu zabaw oraz foto budki i innych atrakcji. Wszystkie zorganizowane konkursy oraz zawody sportowe dla dzieci i młodzieży cieszyły się dużym zainteresowaniem, a w każdej konkurencji dla uczestników czekały nagrody rzeczowe. Uśmiech nie schodził z twarzy mieszkańców i naszych gości, którzy licznie przybyli, aby wspólnie z nami bawić się w tym dniu.

W trakcie festynu przeprowadzono nietypowe zawody BUM-BALL. Zawodnicy ubrani w dmuchane piłki rozgrywali mecz piłkarski. Nie było łatwo, ale za to było dużo frajdy, wyśmienitej zabawy.

Atrakcją dla dzieci młodzieży i dorosłych był również udział Policji z KPP Nakła oraz Komisariatu w Szubinie a także pokaz sprzętu ratownictwa drogowego przeprowadzonego przez OSP Rynarzewo i PSP z Nakła n/Notecią. Na festyn przybyła również silna grupa motocyklistów z Szubina "MOTO-ORŁY".

W trakcie festynu świętowano 25-lecie działalności klubu sportowego LZS Iskra Zamość-Rynarzewo. Były gratulacje, podziękowania, odznaczenia dla działaczy i życzenia. Tort jubileuszowy w kształcie boiska smakował wszystkim.

Podczas festynu były sprzedawane cegiełki, z których dochód przeznaczony był na wsparcie działalności statutowej stowarzyszenia. Pod cegiełką kryły się ciekawe upominki dla wspierających, a każda cegiełka dodatkowo brała udział w losowaniu nagród głównych takich jak: telefon komórkowy marki LG G6, expres do kawy, urządzenie do gazowania wody, rower, sprzęt AGD, duża ilość bonów upominkowych lub zniżkowych, albumy, kalendarze oraz wiele, wiele innych!!!

Na festynie można było, jak co roku, sprawdzić się podczas konkursu strzeleckiego. Nowością był konkurs strzelania z łuku. Dzieci mogły również przejechać się na kucyku a zainteresowani mieszkańcy mogli porozmawiać z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa na temat planowanej budowy sieci gazowej w Zamościu.

Tradycją festynów w Zamościu są również organizowane zawody lekkoatletyczne dla dzieci. Dzieci i młodzież sprawdziły się podczas biegania na różne odległości w kilku kategoriach wiekowych. Zawodnicy za zdobycie miejsc od 1-3 otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dużym powodzeniem cieszył się wśród dzieci, konkurs na najlepiej wyklejone ziarnami logo Stowarzyszenia Nasz Zamość oraz zorganizowany przez Marcina - członka stowarzyszenia Nasz Zamość - pokaz doświadczeń fizyko-chemicznych.

Oprócz zabawy czy sportowej aktywności, festyn rodzinny był również okazją do wsparcia chorej na Zespół Retta - Emilki Nachowiak.

Podziękowania dla osób i organizacji, które pomogły przy tegorocznym festynie:
- ZAANGAŻOWANI CZŁONKOWIE I PRZYJACIELE STOWARZYSZENIA „NASZ ZAMOŚĆ”;
- RADA SOŁECKA; 
- LIGA KOBIET POLSKICH – Koło w Zamościu;
- KLUB SENIORA Z ZAMOŚCIA; 
- KLUB SPORTOWY „ISKRA”

Materiał: RR

Oceń artykuł: 3 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  Kasia, w dniu 22-08-2019 22:31:13 napisał:

  Należy postawić jasne pytanie - czy na każdym festynie alkohol musi lać się strumieniami? Radny Robercie czy według pana można zorganizować coś bez popijawy? Jakoś zapomniał pan wspomnieć o krzykach, wrzaskach po 22 dobiegających z festu od "delikatnie" podchmielonych. Przecież sami mówiliście że problem alkoholowy w Zamościu istnieje - nie raz pan zgłaszał że pijaczki piją na stadionie czy pod sklepami ale teraz amnezja? Oczywiście pod wybory zrobi Pan wszystko a na spotkaniach mówi co innego - taka poprawność... słabo

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Wojciech, w dniu 22-08-2019 22:39:39 napisał:

  Może redaktor zainteresuje się czy zostało wydane jednorazowe zezwolenie z Gminy na sprzedaż alkoholu (zapewne do 4,5% oraz piwo) na festyn z datą oczywiście poprzedzającą to wydarzenie. Jako że organizator zaprasza firmy to w jego interesie leży ta wiedza. Chyba że obecność Burmistrza i Radnych Gminnych pozwala zapomnieć o tym obowiązku?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Narożniki
Test amortyzatorów
Wulkanizacja
Remonty mieszkań
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Oczyszczanie twarzy
Botox
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)