Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

22 listopada 2023

Dzień kredki z biblioteką. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Dnia 22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. Z tej okazji #Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach odwiedziła grupa przedszkolaków "Mądre Sówki" ze SP w Sadkach wraz z wychowawcami.

Na początku spotkania pani dyrektor  zapoznała dzieci ze strukturą biblioteki, a następnie przeczytała książeczkę p. M. Falkowskiej „Po co komu biała kredka”. Dzieci bardzo uważnie wysłuchały opowiadania , aby bezbłędnie odpowiadać na zadawane pytania. Ponadto przedszkolaki obejrzały  film o kolorowych kredkach.

Część warsztatową spotkania w czytelni poprowadziła p. Karolina Narloch z Filii Bibliotecznej w Radziczu. Pani Karolina opowiedziała dzieciom o różnych rodzajach kredek oraz w jaki sposób ich używać. Uczestnicy zajęć po czujnym okiem bibliotekarek  tworzyli zimowy pejzaż za pomocą białych kredek, wyklejali plasteliną obrazki oraz rysowały po szlaczkach. To był niesamowity Dzień Kredki w bibliotece.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)