Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

28 maja 2020

Dzień Samorządu Terytorialnego. Życzenia od przewodniczącej RM i burmistrza

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

27 maja na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r. obchodzimy# Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu.

Zasada samorządności należy do naczelnych zasad ustrojowych państwa polskiego. Samorządowi terytorialnemu jest poświęcony przede wszystkim rozdział VII Konstytucji RP.

Od 1 stycznia 1999 r. mamy trzy szczeble samorządu terytorialnego: gminy, powiaty i samorządy województw.

Obecnie trwa VIII Kadencja Rady Miejskiej w Szubinie, gdzie pierwszy raz w historii samorządu funkcję Przewodniczącej Rady pełni przedstawicielka płci pięknej - Anna Kijowska. Na przełomie trzydziestu lat funkcję Przewodniczącego piastowali: Waldemar Szaliński, Józef Sarnowski, Marek Domżała oraz Remigiusz Kasprzak. W 2020 r. w związku z wprowadzonym stanem epidemii odbyły się zdalne sesje rady w trybie online, dzięki wideokonferencji. Radni Kadencji 2018-2023, jako pierwsi w gminie korzystają z tabletów z systemem do głosowania.

Od dwóch lat stanowisko burmistrza Szubina pełni Mariusz Piotrkowski. Od 1990 roku burmistrzami Szubina byli: Jan Iciak, Andrzej Wrona, Ignacy Pogodziński oraz Artur Michalak.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim pracownikom oraz osobom działającym na rzecz rozwoju samorządu Gminy Szubin, Powiatu Nakielskiego oraz sąsiednim i zaprzyjaźnionym miastom i gminom, składamy najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za zaangażowanie w sprawy naszej społeczności. W codziennej pracy przyświeca nam jedna, wspólna idea: dobro naszych mieszkańców. Życzymy zadowolenia z pełnienia tej doniosłej społecznie roli, wytrwałości i powodzenia w podejmowanych działaniach. Niech kolejne lata Państwa służby będą wypełnione sukcesami oraz społeczną akceptacją.

- Życzenia składają Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska oraz Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szafy przesuwne
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Zabiegi dla panów
Metkownice
od 179PLN
Konstrukcje stalowe
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)