Dziś mamy 15 lipca 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zabawa pełna wrażeń i dobrego jedzenia

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

W czwartek 3 października w naszej szkole obchodziliśmy # Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas 0 -III przy szkole w Dobieszewie, natomiast uczniowie klas IV- VIII w osadzie Koła Łowieckiego "Knieja" w Dobieszewie.

Młodsze dzieci świętowały uczestnicząc w licznych zabawach i konkurencjach tematycznych przygotowanych na tę okazję przez nauczycieli. Nie zabrakło również ogniska i degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek.

Starsi uczniowie natomiast uczestniczyli w ciekawej pogadance dotyczącej m.in zwierzyny leśnej i jej zwyczajów, pracy leśniczego w wykonaniu zaproszonych na tę okazję gości w osobach prezesa Koła Łowieckiego "Knieja" p. Zbigniewa Ambrozika, łowczego Koła Łowieckiego "Knieja" p. Adama Łuczona i leśniczego Nadleśnictwa Podanin p. Krzysztofa Kaczmarka.

Uczestniczyli również w lekcji przyrody w lesie, jak również mierzyli się z zadaniami tematycznymi przygotowanymi na tę okazję przez nauczycieli przedmiotów. Nie zabrakło również degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek i słodkości przygotowanych przez mamy naszych uczniów. W lesie zaś czuwali nad przygotowaniem tych wspaniałości rodzice uczniów w osobach p. Honorata Paszkiet, p. Paula Strychalska, p. Aleksandra Frąszczak, p. Ireneusz Frąszczak oraz p. Roman Januchowski który czuwał nad ogniskiem.

W tematykę leśną wprowadziło wszystkich przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy V przygotowanych pod kierunkiem p. Aliny Dulki.

Nie zabrakło również gorącej herbaty, dzięki której mogliśmy się rozgrzać. Za nią serdecznie dziękujemy sołtys Dobieszewa p. Lucynie Bojarczuk. Nasi goście uraczyli nas swoją gościnnością w postaci m.in kiełbasek, jak również prezentami dla uczniów, za co gorąco dziękujemy.

Pełni wrażeń po mile spędzonych zajęciach w lesie wróciliśmy do szkoły.

Kierujemy serdeczne podziękowania do osób dzięki pomocy którym nasze świętowanie mogło się odbyć. Są to: rodzice uczniów, Nadleśnictwo Podanin, Nadleśnictwo Szubin, Prezes Koła Łowieckiego "Knieja" p Zbigniew Ambrozik, p. Antoni Zieliński, p. Lucyna Bojarczuk - sołtys Dobieszewa, Szkolna Rada Rodziców, p. Roman Januchowski, p. Dariusz Kranc, p. Piotr Jeżuchowski, wychowawcy i nauczyciele.

Materiał: Hanna Paszkiewicz/SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)