Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zabawa pełna wrażeń i dobrego jedzenia

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

W czwartek 3 października w naszej szkole obchodziliśmy # Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas 0 -III przy szkole w Dobieszewie, natomiast uczniowie klas IV- VIII w osadzie Koła Łowieckiego "Knieja" w Dobieszewie.

Młodsze dzieci świętowały uczestnicząc w licznych zabawach i konkurencjach tematycznych przygotowanych na tę okazję przez nauczycieli. Nie zabrakło również ogniska i degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek.

Starsi uczniowie natomiast uczestniczyli w ciekawej pogadance dotyczącej m.in zwierzyny leśnej i jej zwyczajów, pracy leśniczego w wykonaniu zaproszonych na tę okazję gości w osobach prezesa Koła Łowieckiego "Knieja" p. Zbigniewa Ambrozika, łowczego Koła Łowieckiego "Knieja" p. Adama Łuczona i leśniczego Nadleśnictwa Podanin p. Krzysztofa Kaczmarka.

Uczestniczyli również w lekcji przyrody w lesie, jak również mierzyli się z zadaniami tematycznymi przygotowanymi na tę okazję przez nauczycieli przedmiotów. Nie zabrakło również degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek i słodkości przygotowanych przez mamy naszych uczniów. W lesie zaś czuwali nad przygotowaniem tych wspaniałości rodzice uczniów w osobach p. Honorata Paszkiet, p. Paula Strychalska, p. Aleksandra Frąszczak, p. Ireneusz Frąszczak oraz p. Roman Januchowski który czuwał nad ogniskiem.

W tematykę leśną wprowadziło wszystkich przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy V przygotowanych pod kierunkiem p. Aliny Dulki.

Nie zabrakło również gorącej herbaty, dzięki której mogliśmy się rozgrzać. Za nią serdecznie dziękujemy sołtys Dobieszewa p. Lucynie Bojarczuk. Nasi goście uraczyli nas swoją gościnnością w postaci m.in kiełbasek, jak również prezentami dla uczniów, za co gorąco dziękujemy.

Pełni wrażeń po mile spędzonych zajęciach w lesie wróciliśmy do szkoły.

Kierujemy serdeczne podziękowania do osób dzięki pomocy którym nasze świętowanie mogło się odbyć. Są to: rodzice uczniów, Nadleśnictwo Podanin, Nadleśnictwo Szubin, Prezes Koła Łowieckiego "Knieja" p Zbigniew Ambrozik, p. Antoni Zieliński, p. Lucyna Bojarczuk - sołtys Dobieszewa, Szkolna Rada Rodziców, p. Roman Januchowski, p. Dariusz Kranc, p. Piotr Jeżuchowski, wychowawcy i nauczyciele.

Materiał: Hanna Paszkiewicz/SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)