Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zabawa pełna wrażeń i dobrego jedzenia

fot. SP Dobieszewo

fot. SP Dobieszewo

W czwartek 3 października w naszej szkole obchodziliśmy # Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas 0 -III przy szkole w Dobieszewie, natomiast uczniowie klas IV- VIII w osadzie Koła Łowieckiego "Knieja" w Dobieszewie.

Młodsze dzieci świętowały uczestnicząc w licznych zabawach i konkurencjach tematycznych przygotowanych na tę okazję przez nauczycieli. Nie zabrakło również ogniska i degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek.

Starsi uczniowie natomiast uczestniczyli w ciekawej pogadance dotyczącej m.in zwierzyny leśnej i jej zwyczajów, pracy leśniczego w wykonaniu zaproszonych na tę okazję gości w osobach prezesa Koła Łowieckiego "Knieja" p. Zbigniewa Ambrozika, łowczego Koła Łowieckiego "Knieja" p. Adama Łuczona i leśniczego Nadleśnictwa Podanin p. Krzysztofa Kaczmarka.

Uczestniczyli również w lekcji przyrody w lesie, jak również mierzyli się z zadaniami tematycznymi przygotowanymi na tę okazję przez nauczycieli przedmiotów. Nie zabrakło również degustacji pieczonego ziemniaka oraz kiełbasek i słodkości przygotowanych przez mamy naszych uczniów. W lesie zaś czuwali nad przygotowaniem tych wspaniałości rodzice uczniów w osobach p. Honorata Paszkiet, p. Paula Strychalska, p. Aleksandra Frąszczak, p. Ireneusz Frąszczak oraz p. Roman Januchowski który czuwał nad ogniskiem.

W tematykę leśną wprowadziło wszystkich przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy V przygotowanych pod kierunkiem p. Aliny Dulki.

Nie zabrakło również gorącej herbaty, dzięki której mogliśmy się rozgrzać. Za nią serdecznie dziękujemy sołtys Dobieszewa p. Lucynie Bojarczuk. Nasi goście uraczyli nas swoją gościnnością w postaci m.in kiełbasek, jak również prezentami dla uczniów, za co gorąco dziękujemy.

Pełni wrażeń po mile spędzonych zajęciach w lesie wróciliśmy do szkoły.

Kierujemy serdeczne podziękowania do osób dzięki pomocy którym nasze świętowanie mogło się odbyć. Są to: rodzice uczniów, Nadleśnictwo Podanin, Nadleśnictwo Szubin, Prezes Koła Łowieckiego "Knieja" p Zbigniew Ambrozik, p. Antoni Zieliński, p. Lucyna Bojarczuk - sołtys Dobieszewa, Szkolna Rada Rodziców, p. Roman Januchowski, p. Dariusz Kranc, p. Piotr Jeżuchowski, wychowawcy i nauczyciele.

Materiał: Hanna Paszkiewicz/SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)