Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Dzieci odwiedziły policjantów w komisariacie. Miały wiele pytań

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadkach odwiedzili policjantów #z miejscowego posterunku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oprowadzających ich po posterunku dzielnicowych i zadawały wiele pytań.

Zazwyczaj to policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Tym razem to uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Sadkach, przybyli z wizytą do Posterunku Policji w Sadkach. Przewodnikami maluchów byli mł. asp Marcin Pilch oraz mł. asp. Mateusz Stereńczak.

Uczniowie zwiedzili posterunek i bacznie przyglądali się pracy mundurowych. Jedną z atrakcji była również możliwość, by wsiąść za kierownicę oznakowanego radiowozu i dowiedzieć się, jak wyposażony jest ten specjalistyczny pojazd.

Na zakończenie wizyty w posterunku uczniowie wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i otrzymali odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Sadek.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz/p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)