Dziś mamy 30 września 2020, środa, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Dofinansowanie kształcenia nauczycieli. Gmina zapłaci ponad 146 tysięcy zł

146 tys. 522 zł – tyle w 2020 roku gmina Szubin przeznacza na dofinansowanie form #doskonalenia zawodowego nauczycieli. Kwota stanowi 0,8% planowanych rocznych środków finansowych przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 23 sierpnia 2019 roku organ prowadzący szkoły, w tym przypadku gmina, jest zobowiązany opracować, w porozumieniu z dyrektorami szkół, na każdy rok budżetowy plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli. Projekt uchwały, którą radni podjęli podczas sesji został wcześniej zaopiniowany przez związki zawodowe działające w szkołach i placówkach gminy Szubin.

Pieniądze będą przeznaczone na organizację szkoleń, wykładów, warsztatów, seminariów i konferencji szkoleniowych dla nauczycieli, w tym nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze oraz na dofinansowanie dokształcania zawodowego nauczycieli. Ponadto środki finansowe na doskonalenie zawodowe nauczycieli przeznaczone będą na dokształcanie w specjalnościach, które odpowiadają wymaganym kwalifikacjom nauczycieli zatrudnionych w jednostkach oświatowych gminy Szubin oraz innych uznanych przez dyrektorów za konieczne, z uwzględnieniem planu rozwoju placówki. Takie dokształcanie to: studia doktoranckie, magisterskie 5-letnie, magisterskie uzupełniające, licencjackie, podyplomowe i kursy kwalifikacyjne. Kwota dofinansowania to maksymalnie 1100 zł.

Nazwa szkoły  Kwota dofinansowania kształcenia nauczycieli 
Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie 6 535 zł
Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie 7 262 zł
SP nr 1 w Szubinie 33 655 zł
SP nr 2 w Szubinie 28 729 zł
SP w Kołaczkowie 9 393 zł
SP w Kowalewie 11 487 zł
SP w Królikowie 12 887 zł
SP w Rynarzewie 22 602 zł
SP w Turze 13 972 zł
Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Sprawdzanie geometrii kół
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Pieczątki Colop
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)