Dziś mamy 15 lipca 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Dofinansowanie kształcenia nauczycieli. Gmina zapłaci ponad 146 tysięcy zł

146 tys. 522 zł – tyle w 2020 roku gmina Szubin przeznacza na dofinansowanie form #doskonalenia zawodowego nauczycieli. Kwota stanowi 0,8% planowanych rocznych środków finansowych przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 23 sierpnia 2019 roku organ prowadzący szkoły, w tym przypadku gmina, jest zobowiązany opracować, w porozumieniu z dyrektorami szkół, na każdy rok budżetowy plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli. Projekt uchwały, którą radni podjęli podczas sesji został wcześniej zaopiniowany przez związki zawodowe działające w szkołach i placówkach gminy Szubin.

Pieniądze będą przeznaczone na organizację szkoleń, wykładów, warsztatów, seminariów i konferencji szkoleniowych dla nauczycieli, w tym nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze oraz na dofinansowanie dokształcania zawodowego nauczycieli. Ponadto środki finansowe na doskonalenie zawodowe nauczycieli przeznaczone będą na dokształcanie w specjalnościach, które odpowiadają wymaganym kwalifikacjom nauczycieli zatrudnionych w jednostkach oświatowych gminy Szubin oraz innych uznanych przez dyrektorów za konieczne, z uwzględnieniem planu rozwoju placówki. Takie dokształcanie to: studia doktoranckie, magisterskie 5-letnie, magisterskie uzupełniające, licencjackie, podyplomowe i kursy kwalifikacyjne. Kwota dofinansowania to maksymalnie 1100 zł.

Nazwa szkoły  Kwota dofinansowania kształcenia nauczycieli 
Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie 6 535 zł
Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie 7 262 zł
SP nr 1 w Szubinie 33 655 zł
SP nr 2 w Szubinie 28 729 zł
SP w Kołaczkowie 9 393 zł
SP w Kowalewie 11 487 zł
SP w Królikowie 12 887 zł
SP w Rynarzewie 22 602 zł
SP w Turze 13 972 zł
Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zadaj pytanie
40PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Konstrukcje stalowe
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)