Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

22 lipca 2019

Dobra postawa obywatela. Pijany kierowca zatrzymany

fot. archiwum

fot. archiwum

Na słowa uznania zasługuje postawa obywatela, który widząc wysiadającego z # auta kompletnie pijanego kierowcę natychmiast zareagował. Ujętego 62-latka przekazał wezwanym na miejsce policjantom. Okazało się, że kierowca renault miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Coraz częściej obywatele wspierają policjantów w eliminowaniu w ruchu kierowców, którzy bezmyślnie wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu, stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Jedna z takich sytuacji, gdzie na słowa najwyższego uznania zasługuje postawa zgłaszającego interwencję, miała miejsce minionej soboty (20.07.19) w Gorzeniu. O godzinie 20.20 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że ujął on pijanego kierowcę i prosi o przyjazd na miejsce patrolu.

Kiedy do Gorzenia dojechali mundurowi, w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że będąc w rejonie sklepu zauważył wysiadającego z auta mężczyznę, który ledwie trzymał się na nogach. Od 62-latka czuć było silną woń alkoholu, dlatego też zgłaszający ujął kierowcę, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę, a o zaistniałej sytuacji powiadomił policjantów.

62-letni kierowca renault został dowieziony do komendy, gdzie sprawdzono go alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie mieszkańca nakielskiej gminy aż 2,7 promila alkoholu. Żeby tego było mało okazało się, że w ogóle nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

W sztok pijany kierowca po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony. Niebawem śledczy przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Swoją drogą odpowie on także za jazdę bez wymaganych uprawnień. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy oceni sąd, który może wymierzyć 62-latkowi karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa podziękowania należą się przypadkowemu świadkowi, który bez wahania zareagował i ujmując kierowcę wyeliminował go z ruchu. Być może zapobiegł w ten sposób tragedii.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)