Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

22 lipca 2019

Dobra postawa obywatela. Pijany kierowca zatrzymany

fot. archiwum

fot. archiwum

Na słowa uznania zasługuje postawa obywatela, który widząc wysiadającego z # auta kompletnie pijanego kierowcę natychmiast zareagował. Ujętego 62-latka przekazał wezwanym na miejsce policjantom. Okazało się, że kierowca renault miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Coraz częściej obywatele wspierają policjantów w eliminowaniu w ruchu kierowców, którzy bezmyślnie wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu, stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Jedna z takich sytuacji, gdzie na słowa najwyższego uznania zasługuje postawa zgłaszającego interwencję, miała miejsce minionej soboty (20.07.19) w Gorzeniu. O godzinie 20.20 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że ujął on pijanego kierowcę i prosi o przyjazd na miejsce patrolu.

Kiedy do Gorzenia dojechali mundurowi, w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że będąc w rejonie sklepu zauważył wysiadającego z auta mężczyznę, który ledwie trzymał się na nogach. Od 62-latka czuć było silną woń alkoholu, dlatego też zgłaszający ujął kierowcę, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę, a o zaistniałej sytuacji powiadomił policjantów.

62-letni kierowca renault został dowieziony do komendy, gdzie sprawdzono go alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie mieszkańca nakielskiej gminy aż 2,7 promila alkoholu. Żeby tego było mało okazało się, że w ogóle nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

W sztok pijany kierowca po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony. Niebawem śledczy przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Swoją drogą odpowie on także za jazdę bez wymaganych uprawnień. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy oceni sąd, który może wymierzyć 62-latkowi karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa podziękowania należą się przypadkowemu świadkowi, który bez wahania zareagował i ujmując kierowcę wyeliminował go z ruchu. Być może zapobiegł w ten sposób tragedii.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)