Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Czas zebrań sołeckich. Tym razem spotkali się mieszkańcy Śmielina

fot. MM

fot. MM

Kolejne zebranie w sprawie podziału pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego na # 2020 rok odbyło się w Śmielinie. 23 mieszkańców przybyłych na zebranie rozdysponowało niespełna 36 tys. zł na aż 13 punktów.

Wojciech Frąckowiak po odczytaniu sprawozdania ze swojej działalności podziękował mieszkańcom zaangażowanym w organizację dożynek gminnych za pomoc – Dostałem sygnały od mieszkańców naszej gminy i nie tylko, że bawili się naprawdę dobrze, z czego możemy być dumni – powiedział sołtys.

Dalej przyszedł czas podzielenie funduszu sołeckiego. Sołectwu Śmielin gmina Sadki przyznała na przyszły rok dokładnie 35 tys. 999 zł. Na co mieszkańcy przeznaczyli pieniądze?

Lista wydatków w 2020 rok prezentuje się następująco: zakup kruszywa na drogi – 16 tys. 099 zł; organizacja dnia dziecka połączonego z dniem matki i zabawą taneczną – 3 tys. zł; paliwo, części i materiały do kosiarki – 1 tys. zł; środki ochrony roślin – 200 zł; przegląd placu zabaw i zakup materiałów do naprawy – 500 zł; przegląd i utrzymanie świetlicy wiejskiej oraz bieżące jej naprawy – 2 tys. 800 zł; organizacja dożynek gminnych – 200 zł; wieniec dożynkowy i towary na stoisko – 500 zł; malowanie świetlicy i wymiana oświetlenia – 6 tys. zł; organizacja dni seniora – 1 tys. 200 zł; doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach – 1 tys. zł, gwiazdka dla dzieci – 1 tys. zł; zakup lampy oświetleniowej – 2 tys. 500 zł.

Spora część dyskusji podczas zebrania dotyczyła stanu miejscowych dróg oraz chodników. Mieszkańcy przekazywali swoje uwagi sołtysowi, który zamierza je przekazać odpowiednim jednostkom samorządowym.

Innym tematem rozmów okazała się segregacja śmieci oraz kontrole z nią związane, które już się rozpoczęły na terenie całej gminy. Pojemniki mieszkańców są sprawdzane przez firmę odpowiedzialną za wywóz odpadów oraz straż gminną.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  dar, w dniu 21-09-2019 13:49:46 napisał:

  A lidera czaru par nie było?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 21-09-2019 21:58:12 napisał:

  Anieliny nie ujawniają się z funduszem na 2020 rok cos mają do ukrycia., jak zwykle.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Odchudzanie
Zabiegi odmładzające
Botox i wypełniacze
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zabieg parafinowy
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)