Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Czas zebrań sołeckich. Tym razem spotkali się mieszkańcy Śmielina

fot. MM

fot. MM

Kolejne zebranie w sprawie podziału pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego na # 2020 rok odbyło się w Śmielinie. 23 mieszkańców przybyłych na zebranie rozdysponowało niespełna 36 tys. zł na aż 13 punktów.

Wojciech Frąckowiak po odczytaniu sprawozdania ze swojej działalności podziękował mieszkańcom zaangażowanym w organizację dożynek gminnych za pomoc – Dostałem sygnały od mieszkańców naszej gminy i nie tylko, że bawili się naprawdę dobrze, z czego możemy być dumni – powiedział sołtys.

Dalej przyszedł czas podzielenie funduszu sołeckiego. Sołectwu Śmielin gmina Sadki przyznała na przyszły rok dokładnie 35 tys. 999 zł. Na co mieszkańcy przeznaczyli pieniądze?

Lista wydatków w 2020 rok prezentuje się następująco: zakup kruszywa na drogi – 16 tys. 099 zł; organizacja dnia dziecka połączonego z dniem matki i zabawą taneczną – 3 tys. zł; paliwo, części i materiały do kosiarki – 1 tys. zł; środki ochrony roślin – 200 zł; przegląd placu zabaw i zakup materiałów do naprawy – 500 zł; przegląd i utrzymanie świetlicy wiejskiej oraz bieżące jej naprawy – 2 tys. 800 zł; organizacja dożynek gminnych – 200 zł; wieniec dożynkowy i towary na stoisko – 500 zł; malowanie świetlicy i wymiana oświetlenia – 6 tys. zł; organizacja dni seniora – 1 tys. 200 zł; doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach – 1 tys. zł, gwiazdka dla dzieci – 1 tys. zł; zakup lampy oświetleniowej – 2 tys. 500 zł.

Spora część dyskusji podczas zebrania dotyczyła stanu miejscowych dróg oraz chodników. Mieszkańcy przekazywali swoje uwagi sołtysowi, który zamierza je przekazać odpowiednim jednostkom samorządowym.

Innym tematem rozmów okazała się segregacja śmieci oraz kontrole z nią związane, które już się rozpoczęły na terenie całej gminy. Pojemniki mieszkańców są sprawdzane przez firmę odpowiedzialną za wywóz odpadów oraz straż gminną.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  dar, w dniu 21-09-2019 13:49:46 napisał:

  A lidera czaru par nie było?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 21-09-2019 21:58:12 napisał:

  Anieliny nie ujawniają się z funduszem na 2020 rok cos mają do ukrycia., jak zwykle.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Meble łazienkowe
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sprawdzanie świateł
Botox i kwas hialuronowy
Wulkanizacja
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)