Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Ćwiczenia na terenie Urzędu Miejskiego. Wspólna akcja służb mundurowych

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

18 września 2019 r. na terenie Urzędu Miejskiego w Szubinie przeprowadzone zostały # ćwiczenia obronne pk. „KOBRA-19”, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przy współpracy służb mundurowych oraz jednostek samorządu terytorialnego powiatu nakielskiego.

W ćwiczeniu brali udział Starosta Nakielski, Burmistrz Szubina wraz ze swoimi służbami, Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią oraz Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji i Zespołem Negocjatorów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Scenariusz ćwiczeń zakładał napaść na pracowników Urzędu przez uzbrojonych napastników. Jeden z nich ranił pracownice Biura Obsługi Klienta nożem, natomiast drugi zabarykadował się w Sali Konferencyjnej, zabierając ze sobą zakładnika.

Równocześnie ewakuowano pracowników Urzędu do SzDK, a pomocy medycznej poszkodowanym udzielili strażacy. Do akcji uwalniania porwanego zaangażowany został negocjator policyjny, a w kolejnej fazie Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji.

Celem ćwiczenia między innymi, było sprawdzenie stanu przygotowania kadry kierowniczej pracowników bezpośrednio wykonujących zadania obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w jednostkach samorządu terytorialnego do wykonywania zadań operacyjnych oraz zadań związanych z  funkcjonowaniem Systemu Stałych Dyżurów.

Przeprowadzone działania oraz podjęte podczas akcji decyzje zostały omówione po ćwiczeniu przez przedstawicieli służb mundurowych i jednostek samorządu Powiatu Nakielskiego uczestniczących w działaniu.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (17)

  Tata, w dniu 19-09-2019 22:50:20 napisał:

  Ośmieszacie nas. Róbcie takie rzeczy, ale się nie chwalcie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (7)

  Robert, w dniu 20-09-2019 12:33:25 napisał:

  Takie ćwiczenia mają sens,bo przygotowują osoby potencjalnie zagrożone do odpowiedniego zachowania!Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju,tak jest w wojsku i śmiało można to ćwiczyć na codzień.Pozdrawiam czytających!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Tata, w dniu 20-09-2019 18:17:00 napisał:

  Róbcie takie rzeczy napisałem wyraźnie! Ale na co ta cała biba medialna wokół? Chleba z tego nie przybędzie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  a., w dniu 20-09-2019 18:29:57 napisał:

  Super ćwiczenie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  bor, w dniu 21-09-2019 05:51:58 napisał:

  każe im na ziemie a te już nogi rozkładają bu heheheheh

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Meble kuchenne
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Narożniki
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)