Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Ćwiczenia na terenie Urzędu Miejskiego. Wspólna akcja służb mundurowych

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

18 września 2019 r. na terenie Urzędu Miejskiego w Szubinie przeprowadzone zostały # ćwiczenia obronne pk. „KOBRA-19”, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przy współpracy służb mundurowych oraz jednostek samorządu terytorialnego powiatu nakielskiego.

W ćwiczeniu brali udział Starosta Nakielski, Burmistrz Szubina wraz ze swoimi służbami, Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią oraz Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji i Zespołem Negocjatorów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Scenariusz ćwiczeń zakładał napaść na pracowników Urzędu przez uzbrojonych napastników. Jeden z nich ranił pracownice Biura Obsługi Klienta nożem, natomiast drugi zabarykadował się w Sali Konferencyjnej, zabierając ze sobą zakładnika.

Równocześnie ewakuowano pracowników Urzędu do SzDK, a pomocy medycznej poszkodowanym udzielili strażacy. Do akcji uwalniania porwanego zaangażowany został negocjator policyjny, a w kolejnej fazie Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji.

Celem ćwiczenia między innymi, było sprawdzenie stanu przygotowania kadry kierowniczej pracowników bezpośrednio wykonujących zadania obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w jednostkach samorządu terytorialnego do wykonywania zadań operacyjnych oraz zadań związanych z  funkcjonowaniem Systemu Stałych Dyżurów.

Przeprowadzone działania oraz podjęte podczas akcji decyzje zostały omówione po ćwiczeniu przez przedstawicieli służb mundurowych i jednostek samorządu Powiatu Nakielskiego uczestniczących w działaniu.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (17)

  Tata, w dniu 19-09-2019 22:50:20 napisał:

  Ośmieszacie nas. Róbcie takie rzeczy, ale się nie chwalcie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (7)

  Robert, w dniu 20-09-2019 12:33:25 napisał:

  Takie ćwiczenia mają sens,bo przygotowują osoby potencjalnie zagrożone do odpowiedniego zachowania!Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju,tak jest w wojsku i śmiało można to ćwiczyć na codzień.Pozdrawiam czytających!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Tata, w dniu 20-09-2019 18:17:00 napisał:

  Róbcie takie rzeczy napisałem wyraźnie! Ale na co ta cała biba medialna wokół? Chleba z tego nie przybędzie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  a., w dniu 20-09-2019 18:29:57 napisał:

  Super ćwiczenie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  bor, w dniu 21-09-2019 05:51:58 napisał:

  każe im na ziemie a te już nogi rozkładają bu heheheheh

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Naczepa platforma
Nadanie modnej linii
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Czytniki kodów kreskowych
Meble łazienkowe
Kanapa
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)