Co z budynkiem przy Młyńskiej? Plany na przyszłość

fot. archiwum
Budynek administracyjny przy ul. Młyńskiej #5 w Nakle niedługo będzie stał pusty. Obiektem zarządza powiat. Czy są wobec niego jakieś plany?
Zarząd Dróg Powiatowych ma dwie siedziby. Biura znajdują się w budynku przy ul. Młyńskiej w Nakle, a tzw. baza materiałowa jest położona w Paterku przy ul. Wyzwolenia. Od jakiegoś czasu informuje się o tym, że ZDP ma mieć jedną siedzibę. Za dwa lata ZDP ma przenieść się do Paterka na stałe, także z częścią administracyjną. ZDP starał się o taką możliwość od dawna. Dlatego też, ma zostać wydzielona część terenu w Paterku i ma zostać tam wybudowana baza dla tej instytucji. Teren, który upatrzył sobie na ten cel powiat należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ta instytucja zadeklarowała chęć przekazania terenu pod budowę bazy dla ZDP. Jak poinformował starosta nakielski Tadeusz Sobol, powiat będzie starał się o pieniądze na budowę takiego obiektu. Z kolei, jeżeli chodzi o budynek przy ul. Młyńskiej, to poza tym, że na razie stacjonuje tu ZDP, był on siedzibą także dla administracji GDDKiA, ale instytucja ta przeniosła się stamtąd.
Przekazany wojewodzie?
Obiekt za wspomniane dwa lata będzie więc pusty. Czy są wobec niego jakieś plany? Okazuje się, że niedawno powiat przejął tę nieruchomość od Skarbu Państwa. Zawarty został akt notarialny. – Jest tam taki zapis, że jeżeli w ciągu czterech lat, ten budynek nie zostanie przeznaczony na cel wskazany, to ta darowizna jest odwołana i ten budynek przechodzi na Skarb Państwa – wyjaśnił starosta Sobol. Przeznaczenie budynku przy Młyńskiej to cele związane z administracją. Starosta zapowiedział, że budynek miałby zostać przekazany wojewodzie. Zanim to jednak nastąpi planowana jest w nim wymiana 19-letniego pieca centralnego ogrzewania. Koszty tej wymiany pokryje powiat. – W każdym momencie ten piec może ulec awarii i nie będzie nadawał się już do kolejnej naprawy – poinformował starosta. Radny rady powiatu Adam Tchórzewski zasugerował, żeby powiat zostawił sobie te budynek. Taka możliwość, jak zapowiedział starosta jest brana pod uwagę przez powiat, ale jeżeli wojewoda wyrazi zgodę na zmianę przeznaczenia budynku. Wtedy powiat sam określi cel przeznaczenia budynku i będzie go w odpowiedni sposób adaptował i zajmował.
Źródło:
Czytaj również
- Wygrał wybory na burmistrza. Dobrze rządzi gminą? (sonda)
- Podzielili się cennym darem. Zebrano prawie 7 litrów krwi
- Wygrał w pierwszej turze. Rok po wyborach w gminie Nakło (sonda)
- Narodowy Dzień Zwycięstwa. Hołd dla bohaterów II wojny światowej
- Został wójtem rok temu. Jak oceniasz Michała Piszczka? (sonda)
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad
Tak tak, w dniu 05-12-2023 17:50:43 napisał:
odpowiedz
Lary, w dniu 05-12-2023 18:53:02 napisał:
odpowiedz
Fuszka, w dniu 05-12-2023 19:12:24 napisał:
odpowiedz
Ewa , w dniu 05-12-2023 21:36:20 napisał:
odpowiedz
Kkkk, w dniu 05-12-2023 21:46:37 napisał:
odpowiedz
00, w dniu 05-12-2023 21:49:28 napisał:
odpowiedz
Jp, w dniu 06-12-2023 07:27:16 napisał:
odpowiedz
Anonim, w dniu 06-12-2023 17:21:07 napisał:
odpowiedz
Z pewnego źródła, w dniu 06-12-2023 21:23:17 napisał:
odpowiedz
Xvb, w dniu 06-12-2023 21:28:42 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!