Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

12 października 2013
Sparta Brodnica - Szubinianka Szubin 3:0 (0:0)

Bez kompromitacji

Ten mecz nie zapowiadał się dobrze dla Szubinianki. Nie dość, że grali z liderem na jego terenie, to jeszcze ledwo udało się zebrać jedenastu piłkarzy. Szubinianie, choć przegrali w Brodnicy, łatwo skóry nie sprzedali.

Kibice Szubinianki przyzwyczaili się już do braku Dariusza Chojnackiego, Kazimierza Kostkowskiego i Bartłomieja Szwedy. Tym razem zabrakło także pauzujących za kartki Marcina Wiśniewskiego i Roberta Jurka. Z kolei sprawy zawodowe zatrzymały w Szubinie Mirosława Obremskiego. W tej sytuacji skompletowanie jedenastki nie było łatwo. A co dopiero mówić o silnej ławce. Ostatecznie do Brodnicy pojechało 12 piłkarzy, w tym jeden z kontuzją ręki. W 65` z konieczności na boisku pojawił się więc Wiesław Stepczyński.

Do przerwy miejscowi mogli prowadzić nawet 3:0, ale dobrze bronił Przemysław Pawlak. Wszystkie te sytuacje miały miejsce dopiero pod koniec pierwszej części spotkania, kiedy szubinianom zaczęło brakować sił. Po drugiej stronie boisko swoich okazji nie wykorzystali: Sebastian Żurawski i Przemysław Wesołek. Gospodarze z pewnością nie spodziewali się, że do przerwy będą remisować z Szubinianką.

Pierwsze minuty drugiej połowy, tak jak w większości meczów, były najsłabsze w wykonaniu piłkarzy trenera Stepczyńskiego. Szybko stracili trzy gole. Przyjezdni nie zwiesili głów i do końca grali z zaangażowaniem. Na silną Spartę nie mieli jednak recepty.

Zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie - powiedział po meczu trener Szubinianki Wiesław Stepczyński. Realizowaliśmy założenia przedmeczowe. Od początku było wiadomo, że w takim składzie trudno nam będzie wytrzymać ten mecz fizycznie. Przy odrobinie szczęścia wynik mógłby być inny. Do 30` lider nie stworzył żadnej groźnej sytuacji. Bardzo dobrze zagrał Dawid Woźniak. Teraz czeka nas trudna potyczka z Gromem Osie, ale wierzę, że powalczymy o zwycięstwo - dodał.

Sparta Brodnica - Szubinianka 3:0 (0:0)