Dziś mamy 7 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2013
Chełminianka-Szubinianka 6:1 (2:0)

Demolka w Chełmnie

Bez niespodzianki zakończył się ostatni w tym roku ligowy pojedynek Szubinianki. Gospodarze pokazali, że nie przypadkiem zajmują fotel wicelidera. Beniaminek z Chełmna zmierza ku trzeciej lidze.

Szubinianka grała z Chełminianką trzy razy. Za każdym razem przegrywała z kretesem. Tym razem było podobnie. To, że o punkty będzie w Chełmnie niezwykle trudno, było jasne już przed meczem. Nie pojechali na niego m.in. Robert Jurek, Sebastian Żurawski i Bartłomiej Szweda, który w nocy z piątku na sobotę po raz drugi został ojcem. Ostatecznie trener Wiesław Stepczyński miał do dyspozycji dwunastu graczy, w tym... siebie. Właściwie jedenastu, ponieważ na ławce rezerwowych znajdował się jedynie Kazimierz Kostkowski, który zmaga się z kontuzją ręki.

Miejscowi od początku byli stroną dominującą. Szubinianom nie wychodziło dosłownie nic. W obronie było słabo, w ataku jeszcze gorzej. Pierwszy gol padł już w 12`. Jego autorem okazał się Kaczkowski. W 32`, za sprawą Ernesta, było już 2:0. Po chwili gospodarzom należał się rzut karny, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Do przerwy gole już nie padłu, chociaż bramka Przemysława Pawlaka była wręcz bombardowana. Po drugiej stronie groźnie było tylko raz, kiedy dogodnej sytuacji nie wykorzystał Jakub Cegiełka.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak to najczęściej w tym sezonie bywało - od serii straconych goli. Najpierw w 49`, później w 52` i 54`. Pół godziny przed końcem meczu Ernest podwyższył na 6:0. Kilka minut później nastąpiło coś w rodzaju koszykarskiej przerwy na żądanie. Nie poprosił o nią jednak trener, ale bramkarz Chełminianki, który... musiał skorzystać z toalety. Zaraz po tym nietypowym wydarzeniu na listę strzelców wpisał się Mirosław Obremski, jednak ten gol nie umniejsza przewagi Chełminianki, która przez pełne 90 minut była miażdżąca.

Rywal nas zdominował - powiedział po meczu trener Szubinianki Wiesław Stepczyński. Sytuacje strzeleckie mieliśmy może dwie - podsumował.

Chełminianka - Szubinianka 6:1 (2:0)

Skład Szubinianki: Pawlak, Machowski, Janicki, Stepczyński, Krawczyk, Bojas, Wesołek, Wiśniewski, Cegiełka, Obremski, Staszak.

Skład Chełminianki: Mueller, Marks, Baranowski, Nieściur, Kaczkowski (62` Urbański), D. Śmigielski, Murawski, Ernest, Grabowski (74` P. Śmigielski), Piasecki (90` Susała), Grzelecki.

Oceń artykuł: 58 37