Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2021

Będziemy zarabiać więcej? Rząd przyjął propozycję płacy minimalnej

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Rada Ministrów przyjęła propozycję dot.# minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2022 r. w kwocie 3000 zł oraz minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych w 2022 r. w kwocie 19,60 zł.

Zgodnie z propozycją Rady Ministrów proponowana kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę wzrosłaby o 200 zł w stosunku do kwoty obowiązującej w tym roku (2 800 zł), tj. o 7,1% .

Natomiast minimalna stawka godzinowa dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych wzrastałaby w stosunku do kwoty obowiązującej w bieżącym roku (18,30 zł) o 1,30 zł.

Powyższe propozycje Minister Rozwoju, Pracy i Technologii z upoważnienia Rady Ministrów przekaże do negocjacji Radzie Dialogu Społecznego. Proponowane kwoty będą przedmiotem negocjacji z partnerami społecznymi. Negocjacje powinny zakończyć się w ciągu 30 dni od dnia otrzymania propozycji.

Jeżeli w tym terminie Rada Dialogu Społecznego nie uzgodni ww. wysokości płacy minimalnej, wówczas decyzje w tym zakresie podejmie Rada Ministrów w drodze rozporządzenia. Ustalone przez Radę Ministrów kwoty nie mogą być niższe niż zaproponowane Radzie Dialogu Społecznego do negocjacji.

Materiał: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Oceń artykuł: 4 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 18 (20)

  Inflacja, w dniu 20-06-2021 17:43:57 napisał:

  I dwa razy więcej wydamy ze względu na inflacje. Jesteśmy nr 1 lub 2 w całej UE z najwyższą inflacją, a oni ogłaszają sukces za sukcesem w swojej telewizji. Mam tylko jedno pytanie czy jakąkolwiek duża inwestycje udało się zakończyć od czasu rozpoczęcia?? Kasę zarabiają ale oni na nas.

  odpowiedz

  • 12 (14)

  Demokrata, w dniu 20-06-2021 18:07:56 napisał:

  Systematycznie siła nabywcza pieniądza maleje. Tempo inflacji jest galopujące.

  odpowiedz

  • 10 (12)

  xyz, w dniu 20-06-2021 18:45:18 napisał:

  Gdzie są ci wielcy ekonomiści pisowscy (sądzę ,że ich nie ma), którzy ogłaszają sukces podwyżki najniższej płacy o 7,1% a waloryzacja emerytury za 2021 wyniosła 3,84%. Jak to się ma do inflacji, która zaczyna galopować i jest po Węgrach najwyższa w UE. Tylko pogratulować pisowskiej tubie propagandowe. Jeszcze zatęsknimy za reformą Balcerowicza, który jest ekonomistą a nie jak obecny premier historykiem, ich propaganda patriotyczno-historyczna doprowadzi nas na dno, szkoda tylko ,że nasze dzieci będą zmuszone ponownie wyjechać z naszego pięknego kraju (tak samo było jak rządziła ta zmiana przed 2008 r.)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  karola, w dniu 20-06-2021 19:12:40 napisał:

  wpuścić pis-owskich ekonomistów na Saharę to piasku zabraknie... mamy najwyższą inflację, przed nami tylko Węgry

  odpowiedz

  • 7 (11)

  nakielanin, w dniu 20-06-2021 20:02:53 napisał:

  A ceny coraz wieksze w sklepach. To rozdawnictwo Pisu nas wykonczy

  odpowiedz

  • 6 (8)

  szyna, w dniu 20-06-2021 20:25:39 napisał:

  srają w pory te pisiory...Zaczynam się zastanawiać czy nadal warto mi pracować?... przynajmniej legalnie

  odpowiedz

  • 6 (10)

  krajan, w dniu 20-06-2021 20:35:56 napisał:

  Ponad 1.2 bln zadłużenia. Pra. prawnuki będą spłacać kaprysy pisowców i ich wyborców. Budowy lotniska z pastwiska, przekopy mierzei itd. A nakielska awangarda PiS i jej klakierzy klaszczą, klaszczą i klaszczą. Nikt słowa nie powie Irlandczycy przestali płacić na kościół i stali się bogatym społeczeństwem, może tak u nas?

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Rex King of castel , w dniu 20-06-2021 20:58:34 napisał:

  Wyższa płaca minimalna - inflacja i tak zawsze wyjdzie to mniej niż w poprzednich latach. Tylko ułomki się z tego ucieszą.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Tyle, w dniu 20-06-2021 21:42:25 napisał:

  Tylko barany nie potrafią liczyć, co z tego że będzie inflacja zawsze jest, ważne jak będzie stał złoty wobec euro czy dolara. Więcej złotówek więcej lodów na wakacjach. To tak po krotce. Płaczą tylko Janusze biznesu, płacący najniższa krajowa na raty.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Oski, w dniu 20-06-2021 23:59:22 napisał:

  PO co więcej zarabiać u nas skoro za Odrą jest i tak więcej

  odpowiedz

  • 4 (8)

  pisowska zaraza, w dniu 21-06-2021 09:35:58 napisał:

  niedługo będziemy zarabiać miliony,a ciemny pisowski lud będzie wniebowzięty. Rano zapłaci za kilogram kiełbasy milion, a wieczorem już dwa miliony. I nadal będzie głosował na tych pisowskich zdrajców, złodziei, kłamców i nieudaczników

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Złośnica, w dniu 21-06-2021 18:27:39 napisał:

  Nie zgadzam się z Wami. Jestem za tym, aby minimalna płaca była wyższa. Ludzie uczciwie na to pracują. Inflacja? Była, jest i będzie, a nie rośnie przez minimalną, a przez wszelkie "Plusy". Ludzie z płacą minimalną pracują i muszą żyć oszczędnie, bo MOPS złotówką nie poratuje. Pozostałych praca "boli", a to na nich pracujemy. Zasiłki z MOPS, dofinansowania do czynszu, pomoc materialna/rzeczowa - to nie benefity dla pracujących za "minimalną". O 500+ dla takich "pasożytów", którzy otrzymują się kosztem dzieci i MOPS wolę nie pisać..

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Elewacje
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Nowoczesny styl
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)