Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2019

Będzie nowy dyrektor? Ogłoszono konkurs

fot. archiwum

fot. archiwum

Ogłoszono nabór na dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w # Nakle. Dotychczas funkcję pełniącego obowiązki dyrektora sprawuje Mariusz Skoczek.

Pod koniec stycznia bieżącego roku decyzją burmistrza, bez ogłoszenia na stanowisko dyrektora nakielskiej biblioteki, na tzw. p.o. został mianowany Mariusz Skoczek.

Funkcję pełniącego obowiązki pełni się czasowo, a następnie ogłasza się konkurs na dane stanowisko. Na początku ubiegłego roku, jak przekazał nam jakiś czas temu sam Skoczek miał on być p.o. dyrektora nakielskiej książnicy do 1 lipca bieżącego roku, kiedy to miało zostać utworzone Nakielskie Centrum Kultury.

Z założenia miało ono powstać przez połączenie Nakielskiego Ośrodka Kultury z biblioteką, na co nie wyraziła zgody Krajowa Rada Biblioteczna. Mimo tego konkurs, a raczej jak określono to w ogłoszeniu – otwarty i konkurencyjny nabór na stanowisko kierownicze został ogłoszony.

W czasie kiedy Skoczek pełni funkcję p.o. dyrektora, na pierwszy rzut oka w bibliotece nie doszło do jakichś gwałtownych zmian. Nadal organizowane są spotkania z pisarzami, zajęcia dla dzieci, spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Niewielkiemu remontowi poddana została filia dziecięcia przy ulicy Bartkowskiego w Nakle, a także podjęto decyzję o zamknięciu filii bibliotecznej przy nakielskim szpitalu.

Przypatrzmy się teraz ogłoszeniu o konkursie na stanowisko dyrektora. Idealny kandydat powinien posiadać wykształcenie wyższe, najlepiej kończąc studia na takich kierunkach jak bibliotekoznawstwo, administracja lub zarządzanie. Ważne jest także posiadanie 5-letniego stażu pracy, a jako dodatkowy atut będzie doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Z kolei wśród wymagań dodatkowych wyszczególnione zostały: znajomość zasad funkcjonowania biblioteki, umiejętności menedżerskie czy też posiadanie wiedzy z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych.

Termin składania dokumentów na kandydatów mija 19 sierpnia. Czy konkurs jest tylko formalnością i przypieczętuje zarządzanie przez Skoczka biblioteką, czy też dyrektorem zostanie całkiem inny kandydat okaże się niebawem.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (12)

  ja, w dniu 14-08-2019 16:22:36 napisał:

  to tylko formalność

  odpowiedz

  • 4 (6)

  mieszkaniec, w dniu 15-08-2019 05:48:51 napisał:

  Oczywiście że to tylko formalność Burmistrz teraz musi "zaplacici" partiom za poparcie jakie otrzymał. Teraz o swoje upomina się nakielski PIS. Nie ma sensu nawet składać dokumentów aby się ubiegać o te stanowisko....Cieple stanowiska Burmistrz już szykuje ciekawe cz starczy dla wszystkich?

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Waka, w dniu 15-08-2019 11:37:34 napisał:

  Burmistrzu nie widzisz że "twoi"ludzie nie mają kompetencji do kierowania naszymi obiektami....kazde dane stanowisko to układ chociażby kierownik Pływalni wiemy co ta Pani czyni podczas wyborów prezesi NADM KPWIK znajomi po układach teraz Dyrektor Biblioteki za poparcie od PiSu dla Burmistrza dajesz mu posadę i po co ten tytuł czy będzie Nowy dyrektor Biblioteki ? Raczej powinien być p.o. Dyrektora Biblioteki będzie Dyretorem placówki.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bon upominkowy
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Budowa domu pod klucz
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa hal
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)