Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

16 maja 2020

Awans szachistów Chess Team Jasiu do ekstraligi podlaskiej

16 maja szachiści Chess Team Jasiu przystąpili do zmagań w Drużynowych #Mistrzostwach Podlaskiego Związku Szachowego.

Turniej odbywał się na stronie lichess.org, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 5 minut+2 sekundy za każdy ruch. Organizatorem zawodów jest Prezes Podlaskiego Związku Szachowego Leszek Zega. Funkcję sędziego i koordynatora sprawuje znany suwalski działach szachowy Paweł Jaroch. Na początek rozgrywek odbył się turniej kwalifikacyjny, po którym podzielono zespoły na poszczególne ligi. Drużyna Chess Team Jasiu wystąpiła w składzie: Ewa Karkowska, Jan Rosiński, Dariusz Woźniak, Damian Binger, Mateusz Kamiński. Funkcję kapitana drużyny sprawuje Jan Rosiński. Zespół zajął wysokie 4. miejsce i tym samym wywalczył awans do Ekstraligi. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie był Dariusz Woźniak, który zdobył 18 punktów. Świetnie zaprezentowała się także Ewa Karkowska (16 punktów).

Dobre wyniki uzyskali również: Mateusz Kamiński (12 punktów), Damian Binger (10 punktów) i Jan Rosiński (7 punktów). Łącznie cała drużyna wywalczyła 56 punktów. Warto dodać, że jest to kolejny sukces szachistów Chess Team Jasiu, gdyż niemal regularnie meldują się w najlepszej czwórce turniejów drużynowych. Największym powodem do zadowolenia jest awans do podlaskiej ekstraligi. Warto dodać, że na kanale Chess Team Jasiu na stronie Twitch.tv odbyła się transmisja na żywo z tych zawodów. Program poprowadziła Aleksandra Dąbrowska, a gościem specjalnym był Mistrz FIDE Mikołaj Tomczak. Już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00 szachiści Chess Team Jasiu przystąpią do zmagań w podlaskiej ekstralidze.

Klasyfikacja końcowa turnieju kwalifikacyjnego do rozgrywek Ekstraligi:
1. Podlasie i Przyjaciele – 112 punktów (awans do Ekstraligi),
2. Biała Białystok – 67 punktów (awans do Ekstraligi),
3. PKS Wiatrak Bydgoszcz – 62 punkty (awans do Ekstraligi),
4. CHESS TEAM JASIU – 56 punktów (awans do Ekstraligi),
5. Sokółka – 46 punktów,
6. Szczotki – 30 punktów,
7. Akademia Szachowa Juniorzy – 27 punktów,
8. Prsp 1 Białystok – 17 punktów,
9. I LO Szubin II (drużyna nie przystąpiła do rozgrywek).
10. Fundacja Jaćwież (drużyna wystąpiła w drugiej grupie).
Skład drużyny Chess Team Jasiu wraz ze zdobytymi punktami:
- Dariusz Woźniak – 18 punktów,
- Ewa Karkowska – 16 punktow,
- Mateusz Kamiński – 12 punktów,
- Damian Binger – 10 punktów,
- Jan Rosiński (kapitan drużyny) – 7 punktów.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mikrodermabrazja
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Masaż gorącymi kamieniami
Metkownice
od 179PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)