Dziś mamy 15 lipca 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

11 września 2019

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To już 25 lat!

fot. pow.

fot. pow.

Wczoraj, 10 września, w Dworze Artusa w Toruniu odbyły się regionalne uroczystości srebrnego jubileuszu# Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Organizatorem wydarzeń był Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny ARiMR.

W wydarzeniu zwieńczającym ćwierćwiecze starań i działań wszystkich pracowników ARiMR uczestniczył m.in. Jan Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jolanta Sobecka – Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego OR ARiMR, włodarze województwa kujawsko-pomorskiego, a także Tomasz Miłowski – Wicestarosta Nakielski wraz z Radnym Rady Powiatu Nakielskiego oraz Kierownikiem Powiatowego Biura ARiMR w Nakle nad Notecią – Adamem Tchórzewskim.

W trakcie uroczystości zasłużonym pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR wręczono jubileuszowe odznaczenia oraz dyplomy. Obchodom towarzyszyły także prezentacje, które obrazowały działalność niniejszej instytucji na przestrzeni 25 lat.

Przypomnijmy, iż Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa została powołana w styczniu 1994 roku – jej głównym celem jest wspieranie przekształceń strukturalnych na wsi oraz polskiego rolnictwa. W ciągu tych kilkudziesięciu lat ARiMR wypłaciła swoim beneficjentom ponad 323,5 mld zł. Aktualnie realizowane instrumenty pomocy finansowane są przez Europejski Fundusz Rolniczy Gwarancji, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europejski Fundusz Morski i Rybacki, a także poprzez budżet Państwa.

Pomoc, jaką udziela ARiMR ma szeroką grupę odbiorców – są to nie tylko rolnicy i mieszkańcy wsi, ale także przedsiębiorstwa przetwórstwa rolno-spożywczego, samorządy lokalne, lokalne grupy działania, koła gospodyń wiejskich, podmioty z sektora rybackiego, nadleśnictwa lasów państwowych czy jednostki badawcze, doradcze i szkoleniowe. W samym 2018 roku było to ponad 2,2 mln podmiotów.

Materiał: Monika Oleś – Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 12 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)