Dziś mamy 18 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
09 marca 2018

101. urodziny Moniki Pietras. Jubilatka świętowała w tym samym gronie

fot. TD

fot. TD

101 urodziny Pani Moniki Pietras były okazją do spotkania reprezentacji gminy Szubin #z dostojną jubilatką, która obecnie przebywa w Centrum Rehabilitacji Domu Seniora.

Pani Monika Pietras urodziła się 101 lat temu, 4 marca 1917 roku we Wolwarku, w rodzinie Pelagii i Walentego Pietras. Miała trzy siostry i czworo braci. Ona była najmłodsza. Od młodych lat pracowała na rodzinnym gospodarstwie rolnym, później imała się różnych zajęć, a pracę zawodową zakończyła jako pracownik apteczny w Szubinie. Od 1973 roku mieszkała w małym przytulnym mieszkaniu w Szubinie. Do 91. roku życia sama sobie dawała radę. Potem korzystała z pomocy opiekunek szubińskiego MOPSu, o których ciepło się wyraża.

Swoje „stulecie” w 2017 roku obchodziła w domu, w obecności członków rodziny Jubilatki oraz władz samorządowych gminy Szubin w osobach Burmistrza Szubina Artura Michalaka wraz z kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Musiał i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Renatą Michalak. Na ręce Szanownej Jubilatki złożono list gratulacyjny, kwiaty i podarunek w imieniu Urzędu Miejskiego, jak i całej lokalnej społeczności. Pani Monika z uśmiechem zdmuchnęła świeczki na urodzinowym torcie. Umówiła się za rok na swoje 101 lat w tym samym gronie osób. No i rok minął. Doszło do umówionego spotkania.  

Jubilatka aktualnie znajduje się w Centrum Rehabilitacji Domu Seniora „Romantica” w Kruszynie Krajeńskim k. Bydgoszczy. Panią Monikę odwiedziły zgodnie z obietnicą te same osoby z praktycznymi podarunkami i ciepłymi słowami.

101 urodziny Pani Moniki były też świętem całego Domu Seniora. Goście Jubilatki Moniki dowiedzieli się o Jej ulubionych zamawianych potrawach. Prosiła o godne przyjęcie swoich gości i swoje przygotowanie, cieszyła się ze spotkania i prezentów, z uśmiechem wkracza w 102 rok życia.

Oceń artykuł: 21 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Jolka, w dniu 10-03-2018 16:34:42 napisał:

    Jak miło zobaczyć Panią Monikę po roku rozstania się z Szubinem. Ale widzę że nic się nie zmieniła, jedynie roczek doszedł. Życzę Pani Monice dużo zdrówka i do zobaczenia za rok :)

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)