Dziś mamy 15 lipca 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Kampania informacyjna w KP PSP

fot. MM

fot. MM

28 listopada w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w # Nakle zorganizowano konferencję związaną z bezpieczeństwem pożarowym w budynkach mieszkalnych pn. „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa".

Na spotkanie zostali zaproszeni m.in.: władze lokalne z terenu powiatu nakielskiego, przedstawiciele urzędów i instytucji oraz zarządcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Spotkanie zainicjowane przez Starostwo Powiatowe oraz KP PSP w Nakle można zaliczyć do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej PSP. Zgromadzonych w świetlicy gości powitał kpt. Bartosz Walkowiak, który przedstawił oraz omówił bardzo ciekawą prezentację dotyczącą zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Była to idealna okazja, by dowiedzieć się, skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny, a także jakie są objawy jego zatruciem.

Sporą uwagę skupiono na samych czujkach, które mogą skutecznie przyczynić się do uratowania nie tylko ludzkiego zdrowia, ale i życia. Dlaczego czujka jest aż tak ważna? Odpowiedź jest prosta. Tlenek węgla jest bezwonny, bezbarwny oraz pozbawiony smaku, przez co człowiek nie jest w stanie go w jakikolwiek sposób szybko zauważyć. Dopiero w momencie wystąpienia objawów takich jak bóle głowy, duszność, senność czy ostatecznie osłabienie oraz przyspieszona czynność serca mogą wskazywać na to, że mamy do czynienia z czadem.

Przedstawiono również sposoby, które pozwalając uniknąć zaczadzenia oraz omówiono ostatnie przypadki z terenu powiatu nakielskiego związane właśnie z tego typu niebezpieczeństwem. Okazało się, że od 25 września do 23 listopada 2019 roku było aż 7 takich przypadków.

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rejestracja BDO
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
KOBIZE
500PLN
Konstrukcje stalowe
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)