Dziś mamy 16 lipca 2025, środa, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2019

„Coś się kończy, a coś zaczyna”. Pożegnanie klasy VIII

fot. Bartek Łyszczarz

fot. Bartek Łyszczarz

Tymi słowami uczniowie klasy VIII ze łzami w oczach pożegnali naszą szkołę#, do której chodzili 9, a niektórzy nawet 10 lat.

Pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz tak żegnała swoich wychowanków: „Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę, aby doświadczenia zdobyte w naszej szkole dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki, ale nigdy nie zapomnijcie skąd jesteście, nie zbaczajcie z wyznaczonej drogi, nigdy nie zapomnijcie o wartościach jakie Wam wpajaliśmy. One pozwolą wam być dobrymi i uczciwymi ludźmi. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu. Życzę  Wam również, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół – nie zapominając o tych, których tutaj macie, a co również bardzo ważne -  abyście spotkali życzliwych a jednocześnie wymagających nauczycieli…”

Po złożeniu uroczystej przysięgi, uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody upominki. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały uczennice: Agata Grzechnik i Sandra Samarzewska. Nagrody otrzymały również Zuzanna Lewandowska i Nicole Szczukowska. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe statuetki. Absolwentem roku została Agata Grzechnik.

Po pożegnaniu przez koleżanki i kolegów z klasy VII nasi absolwenci przenieśli nas w przeszłość, wykonując przezabawny program „Przeżyjmy to jeszcze raz”, gdzie w rolę nauczycieli uczących ich przez wszystkie lata wcielali się ich koledzy z klasy V.

Po śmiechu przyszedł czas i na łzy, trudno było się rozstać z kolegami, nauczycielami, przyjaciółmi, ale jak mówią słowa piosenki: „Do widzenia Przyjaciele. Wspólnych sprawy mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy a coś się zaczyna…”

materiał: Małgorzata Dutkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)