Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2019

„Coś się kończy, a coś zaczyna”. Pożegnanie klasy VIII

fot. Bartek Łyszczarz

fot. Bartek Łyszczarz

Tymi słowami uczniowie klasy VIII ze łzami w oczach pożegnali naszą szkołę#, do której chodzili 9, a niektórzy nawet 10 lat.

Pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz tak żegnała swoich wychowanków: „Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę, aby doświadczenia zdobyte w naszej szkole dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki, ale nigdy nie zapomnijcie skąd jesteście, nie zbaczajcie z wyznaczonej drogi, nigdy nie zapomnijcie o wartościach jakie Wam wpajaliśmy. One pozwolą wam być dobrymi i uczciwymi ludźmi. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu. Życzę  Wam również, abyście  w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół – nie zapominając o tych, których tutaj macie, a co również bardzo ważne -  abyście spotkali życzliwych a jednocześnie wymagających nauczycieli…”

Po złożeniu uroczystej przysięgi, uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody upominki. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały uczennice: Agata Grzechnik i Sandra Samarzewska. Nagrody otrzymały również Zuzanna Lewandowska i Nicole Szczukowska. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe statuetki. Absolwentem roku została Agata Grzechnik.

Po pożegnaniu przez koleżanki i kolegów z klasy VII nasi absolwenci przenieśli nas w przeszłość, wykonując przezabawny program „Przeżyjmy to jeszcze raz”, gdzie w rolę nauczycieli uczących ich przez wszystkie lata wcielali się ich koledzy z klasy V.

Po śmiechu przyszedł czas i na łzy, trudno było się rozstać z kolegami, nauczycielami, przyjaciółmi, ale jak mówią słowa piosenki: „Do widzenia Przyjaciele. Wspólnych sprawy mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy a coś się zaczyna…”

materiał: Małgorzata Dutkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)