Dziś mamy 22 sierpnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Wiosenne spotkania. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości

fot.pow

fot.pow

Ostatnie wiosenne spotkanie dla dzieci w bibliotece w Paterku odbyło się we wtorek 16 kwietnia.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką połączoną z  prezentacją drewnianych kołatek, które są wykorzystywane w Wielki Piątek zamiast dzwonków ministranckich. Każdy mógł użyć kołatki. Dzieci  dowiedziały się między innymi  dlaczego w tym dniu milczą dzwony kościelne. Po zakończonej pogadance nastąpiło wykańczanie wiosennych rysunków. Dzieci przygotowały je do prezentacji w Galerii Bibliotecznej. Wspólnymi siłami wszystkie prace zostały umocowane w korytarzu wiodącym do biblioteki. Dodatkowo wszyscy chętni  mieli okazję by zrobić przestrzenne jajka wielkanocne do zawieszenia np. pod żyrandolem. Na zakończenie spotkania zadaniem uczestników trzydniowych wiosennych spotkań  było odnalezienie w bibliotece prezentów „od zająca”. Pochowane w zakamarkach bibliotecznych półek słodycze były nagrodą za wytrwałość oraz wykonanie pięknych i kolorowych prac.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do oglądania wielkich dzieł małych artystów.

materiał: Katarzyna Hass

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)