Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Wiosenne spotkania. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości

fot.pow

fot.pow

Ostatnie wiosenne spotkanie dla dzieci w bibliotece w Paterku odbyło się we wtorek 16 kwietnia.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką połączoną z  prezentacją drewnianych kołatek, które są wykorzystywane w Wielki Piątek zamiast dzwonków ministranckich. Każdy mógł użyć kołatki. Dzieci  dowiedziały się między innymi  dlaczego w tym dniu milczą dzwony kościelne. Po zakończonej pogadance nastąpiło wykańczanie wiosennych rysunków. Dzieci przygotowały je do prezentacji w Galerii Bibliotecznej. Wspólnymi siłami wszystkie prace zostały umocowane w korytarzu wiodącym do biblioteki. Dodatkowo wszyscy chętni  mieli okazję by zrobić przestrzenne jajka wielkanocne do zawieszenia np. pod żyrandolem. Na zakończenie spotkania zadaniem uczestników trzydniowych wiosennych spotkań  było odnalezienie w bibliotece prezentów „od zająca”. Pochowane w zakamarkach bibliotecznych półek słodycze były nagrodą za wytrwałość oraz wykonanie pięknych i kolorowych prac.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do oglądania wielkich dzieł małych artystów.

materiał: Katarzyna Hass

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)