Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2019

Na kartach kroniki. My, nasi rodzice, dziadkowie i przyjaciele

fot.pow

fot.pow

Jak wiele różnych informacji można odnaleźć w kronikach, mogli przekonać się podczas spotkania# w Muzeum Ziemi Szubińskiej uczniowie klasy VI a, którzy odwiedzili nas z nauczycielką Agatą Droszcz.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia kronik Izby Pamięci Narodowej, muzealnych, harcerskich oraz kroniki 650-lecia miasta Szubina stworzonej przez muzeum. Wziąć do ręki i przyjrzeć się z bliska starannym rysunkom i malowidłom zdobiącym karty, wyszukać na zdjęciach znane im miejsca i osoby, a nawet siebie sprzed kilku lat. Wczytać się w opisy wydarzeń i relacji m.in. z obozów harcerskich. Różnorodność kronik udostępnionych uczniom miała pokazać różne możliwości prowadzenia takich kronik, formy zdobienia okładek i kart m.in. malowidła farbkami, oklejanie różnymi materiałami (od tkaniny po korę), ale też dodatkowo wielość materiałów, jakie można znaleźć w kronikach m.in. zaproszeń, wycinków prasowych czy wpisów dokonanych przez znane lokalnie i w szerszym wymiarze postaci.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Nowe stylizacje
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)