Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2019

Zwiedzanie schronów. Organizatorzy zapraszają na wycieczkę

fot. pow.

fot. pow.

Zapraszamy na wycieczkę autokarową do# Dobieszewka celem zwiedzania schronów z czasów II wojny światowej. Wycieczka odbędzie się 7 września, wyjazd o godz. 12.30 z płyty Rynku. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 52 589 37 30. Ilość miejsc ograniczona.

W programie: dojazd do świetlicy wiejskiej w Dobieszewku, zwiedzanie schronów (spacer pieszo ok. 5 km), pogadanki w terenie z udziałem członków grup rekonstrukcji historycznej, zakończenie wyjazdu ogniskiem przy świetlicy.

Będzie to również okazja do podsumowania projektu Towarzystwa Historycznego w Kcyni pn. Zagospodarowanie schronów z II wojny światowej w Dobieszewku na cele turystyczne. Przez Koło Turystów Górskich i ZP w Kcyni zorganizowany zostanie również rajd rowerowy - wkrótce więcej informacji.

Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Miejski w ramach 80. rocznicy II wojny światowej.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)