Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2019

Zwiedzanie schronów. Organizatorzy zapraszają na wycieczkę

fot. pow.

fot. pow.

Zapraszamy na wycieczkę autokarową do# Dobieszewka celem zwiedzania schronów z czasów II wojny światowej. Wycieczka odbędzie się 7 września, wyjazd o godz. 12.30 z płyty Rynku. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 52 589 37 30. Ilość miejsc ograniczona.

W programie: dojazd do świetlicy wiejskiej w Dobieszewku, zwiedzanie schronów (spacer pieszo ok. 5 km), pogadanki w terenie z udziałem członków grup rekonstrukcji historycznej, zakończenie wyjazdu ogniskiem przy świetlicy.

Będzie to również okazja do podsumowania projektu Towarzystwa Historycznego w Kcyni pn. Zagospodarowanie schronów z II wojny światowej w Dobieszewku na cele turystyczne. Przez Koło Turystów Górskich i ZP w Kcyni zorganizowany zostanie również rajd rowerowy - wkrótce więcej informacji.

Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Miejski w ramach 80. rocznicy II wojny światowej.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)