Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Zmiana przewodniczącego. Katarzyna Krzoska przejmuje stery

fot. MM

fot. MM

Cykl zebrań sprawozdawczo-wyborczych w gminie Nakło powoli # dobiega końca. W ostatnią środę w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego spotkali się mieszkańcy Samorządu nr 5.

W jego skład wchodzą osoby zamieszkujące takie ulice jak: B. Krzywoustego, Gimnazjalna, Jackowskiego, Plac Szkolny, Powstańców Wielkopolskich i Strażacka. Niestety frekwencja po raz kolejny nie dopisała. Na zebranie przybyły zaledwie 15 osób, jednakże mimo to nie brakowało tematów do rozmów.

Mieszkańcy byli mocno zaangażowani w dyskusję z zastępcą burmistrza Krzysztofem Błońskim oraz pracownikami urzędu gminy.

Pierwszą poruszoną przez zgromadzone na sali osoby kwestią było zalewanie posesji usytuowanych na początku ul. Gimnazjalnej podczas obfitych opadów deszczu.

Mieszkańcy byli również niezadowoleni z faktu, iż gmina usuwa co raz więcej drzew w mieście, a prace pielęgnacyjne na istniejących jeszcze drzewach wykonywane są w sposób skandaliczny. – to ma być pielęgnacja? Te drzewa są okaleczane, tak nie powinno być – zaznaczył zbulwersowany mieszkaniec.

Sporo dyskutowano również na temat usytuowania przejść dla pieszych w mieście. Zdaniem obecnych na sali osób powinno powstać dodatkowe przejście na ul. Powstańców Wielkopolskich. Mieszkańcy domagali się również zwiększenia ilości koszy na śmieci w całym Nakle oraz pytali się o powód tak znaczącej ostatniej podwyżki cen za wywóz śmieci.

Rozmawiano także o problemie związanym z przejazdem samochodów ciężarowych przez miasto, które mimo wprowadzenia ograniczenia tonażu do 7 ton nadal swobodnie wjeżdżają do Nakła.

W części wyborczej mieszkańcy musieli wybrać spośród siebie nowego przewodniczącego, ponieważ sprawujący dotychczas wspomnianą funkcję Michał Krzoska postanowił nie startować w przeprowadzanych tego dnia wyborach. Ustępujący przewodniczący sam podał jedną z kandydatur – i jak się później okazało, była to jedyna zgłoszona osoba. Mowa tu o Katarzynie Krzoska, którą w tajnych wyborach poparło 14 osób przy zaledwie 1 sprzeciwiającej się.

Nową przewodniczącą wspierać będzie trzyosobowy skład zarządu w następującym składzie: Ewelina Serwus, Agnieszka Misiorek-Franków oraz Danuta Kosicka.

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  Maja, w dniu 18-04-2019 13:56:50 napisał:

  Z tymi drzewami mają rację. Tylko wycinać (fajnie, opał się komuś przyda). Ale sadzić nie ma komu. Za chwile tylko betony, asfalty i kostka. Nawet z parku parking zrobili. W drugim parku też już za wiele drzew nie zostało. Lasów w okolicy coraz mniej. Jakaś masakra.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  mieszkaniec, w dniu 18-04-2019 14:27:07 napisał:

  Informacje o zebraniu, powinna być podawana na tablicach informacyjnych, które mamy na klatkach schodowych! Kto ma wiedzieć o tym, zebraniu?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -5 (9)

  mieszkaniec, w dniu 18-04-2019 18:16:48 napisał:

  każda osoba zainteresowana znajdzie informację o zebraniu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  obserwator, w dniu 18-04-2019 18:19:04 napisał:

  motywacja Pana przewodniczącego była jak najbardziej zasadna albo radny albo przewodniczący BRAWO za męską decyzje

  odpowiedz

  • 7 (7)

  tomasz, w dniu 18-04-2019 18:23:36 napisał:

  co do zieleni w naszym mieście to co raz gorzej karczują i wycinają wszystko krzewy na wysokości przejazdu mały park wszystko wycieli w pień bo siatkę nową założyli ŻENADA

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Baterie
od 0,90PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Test amortyzatorów
Blacharstwo
Nowe stylizacje
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)