Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Zmiana przewodniczącego. Katarzyna Krzoska przejmuje stery

fot. MM

fot. MM

Cykl zebrań sprawozdawczo-wyborczych w gminie Nakło powoli # dobiega końca. W ostatnią środę w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego spotkali się mieszkańcy Samorządu nr 5.

W jego skład wchodzą osoby zamieszkujące takie ulice jak: B. Krzywoustego, Gimnazjalna, Jackowskiego, Plac Szkolny, Powstańców Wielkopolskich i Strażacka. Niestety frekwencja po raz kolejny nie dopisała. Na zebranie przybyły zaledwie 15 osób, jednakże mimo to nie brakowało tematów do rozmów.

Mieszkańcy byli mocno zaangażowani w dyskusję z zastępcą burmistrza Krzysztofem Błońskim oraz pracownikami urzędu gminy.

Pierwszą poruszoną przez zgromadzone na sali osoby kwestią było zalewanie posesji usytuowanych na początku ul. Gimnazjalnej podczas obfitych opadów deszczu.

Mieszkańcy byli również niezadowoleni z faktu, iż gmina usuwa co raz więcej drzew w mieście, a prace pielęgnacyjne na istniejących jeszcze drzewach wykonywane są w sposób skandaliczny. – to ma być pielęgnacja? Te drzewa są okaleczane, tak nie powinno być – zaznaczył zbulwersowany mieszkaniec.

Sporo dyskutowano również na temat usytuowania przejść dla pieszych w mieście. Zdaniem obecnych na sali osób powinno powstać dodatkowe przejście na ul. Powstańców Wielkopolskich. Mieszkańcy domagali się również zwiększenia ilości koszy na śmieci w całym Nakle oraz pytali się o powód tak znaczącej ostatniej podwyżki cen za wywóz śmieci.

Rozmawiano także o problemie związanym z przejazdem samochodów ciężarowych przez miasto, które mimo wprowadzenia ograniczenia tonażu do 7 ton nadal swobodnie wjeżdżają do Nakła.

W części wyborczej mieszkańcy musieli wybrać spośród siebie nowego przewodniczącego, ponieważ sprawujący dotychczas wspomnianą funkcję Michał Krzoska postanowił nie startować w przeprowadzanych tego dnia wyborach. Ustępujący przewodniczący sam podał jedną z kandydatur – i jak się później okazało, była to jedyna zgłoszona osoba. Mowa tu o Katarzynie Krzoska, którą w tajnych wyborach poparło 14 osób przy zaledwie 1 sprzeciwiającej się.

Nową przewodniczącą wspierać będzie trzyosobowy skład zarządu w następującym składzie: Ewelina Serwus, Agnieszka Misiorek-Franków oraz Danuta Kosicka.

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  Maja, w dniu 18-04-2019 13:56:50 napisał:

  Z tymi drzewami mają rację. Tylko wycinać (fajnie, opał się komuś przyda). Ale sadzić nie ma komu. Za chwile tylko betony, asfalty i kostka. Nawet z parku parking zrobili. W drugim parku też już za wiele drzew nie zostało. Lasów w okolicy coraz mniej. Jakaś masakra.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  mieszkaniec, w dniu 18-04-2019 14:27:07 napisał:

  Informacje o zebraniu, powinna być podawana na tablicach informacyjnych, które mamy na klatkach schodowych! Kto ma wiedzieć o tym, zebraniu?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -5 (9)

  mieszkaniec, w dniu 18-04-2019 18:16:48 napisał:

  każda osoba zainteresowana znajdzie informację o zebraniu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  obserwator, w dniu 18-04-2019 18:19:04 napisał:

  motywacja Pana przewodniczącego była jak najbardziej zasadna albo radny albo przewodniczący BRAWO za męską decyzje

  odpowiedz

  • 7 (7)

  tomasz, w dniu 18-04-2019 18:23:36 napisał:

  co do zieleni w naszym mieście to co raz gorzej karczują i wycinają wszystko krzewy na wysokości przejazdu mały park wszystko wycieli w pień bo siatkę nową założyli ŻENADA

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Terminale płatnicze
Budowa magazynów
Meble kuchenne - na zamówienie
Meble kuchenne
Meble na wymiar: szafy przesuwne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)