Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2019

Zmiana przewodniczącego. Katarzyna Krzoska przejmuje stery

fot. MM

fot. MM

Cykl zebrań sprawozdawczo-wyborczych w gminie Nakło powoli # dobiega końca. W ostatnią środę w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego spotkali się mieszkańcy Samorządu nr 5.

W jego skład wchodzą osoby zamieszkujące takie ulice jak: B. Krzywoustego, Gimnazjalna, Jackowskiego, Plac Szkolny, Powstańców Wielkopolskich i Strażacka. Niestety frekwencja po raz kolejny nie dopisała. Na zebranie przybyły zaledwie 15 osób, jednakże mimo to nie brakowało tematów do rozmów.

Mieszkańcy byli mocno zaangażowani w dyskusję z zastępcą burmistrza Krzysztofem Błońskim oraz pracownikami urzędu gminy.

Pierwszą poruszoną przez zgromadzone na sali osoby kwestią było zalewanie posesji usytuowanych na początku ul. Gimnazjalnej podczas obfitych opadów deszczu.

Mieszkańcy byli również niezadowoleni z faktu, iż gmina usuwa co raz więcej drzew w mieście, a prace pielęgnacyjne na istniejących jeszcze drzewach wykonywane są w sposób skandaliczny. – to ma być pielęgnacja? Te drzewa są okaleczane, tak nie powinno być – zaznaczył zbulwersowany mieszkaniec.

Sporo dyskutowano również na temat usytuowania przejść dla pieszych w mieście. Zdaniem obecnych na sali osób powinno powstać dodatkowe przejście na ul. Powstańców Wielkopolskich. Mieszkańcy domagali się również zwiększenia ilości koszy na śmieci w całym Nakle oraz pytali się o powód tak znaczącej ostatniej podwyżki cen za wywóz śmieci.

Rozmawiano także o problemie związanym z przejazdem samochodów ciężarowych przez miasto, które mimo wprowadzenia ograniczenia tonażu do 7 ton nadal swobodnie wjeżdżają do Nakła.

W części wyborczej mieszkańcy musieli wybrać spośród siebie nowego przewodniczącego, ponieważ sprawujący dotychczas wspomnianą funkcję Michał Krzoska postanowił nie startować w przeprowadzanych tego dnia wyborach. Ustępujący przewodniczący sam podał jedną z kandydatur – i jak się później okazało, była to jedyna zgłoszona osoba. Mowa tu o Katarzynie Krzoska, którą w tajnych wyborach poparło 14 osób przy zaledwie 1 sprzeciwiającej się.

Nową przewodniczącą wspierać będzie trzyosobowy skład zarządu w następującym składzie: Ewelina Serwus, Agnieszka Misiorek-Franków oraz Danuta Kosicka.

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  Maja, w dniu 18-04-2019 13:56:50 napisał:

  Z tymi drzewami mają rację. Tylko wycinać (fajnie, opał się komuś przyda). Ale sadzić nie ma komu. Za chwile tylko betony, asfalty i kostka. Nawet z parku parking zrobili. W drugim parku też już za wiele drzew nie zostało. Lasów w okolicy coraz mniej. Jakaś masakra.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  mieszkaniec, w dniu 18-04-2019 14:27:07 napisał:

  Informacje o zebraniu, powinna być podawana na tablicach informacyjnych, które mamy na klatkach schodowych! Kto ma wiedzieć o tym, zebraniu?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -5 (9)

  mieszkaniec, w dniu 18-04-2019 18:16:48 napisał:

  każda osoba zainteresowana znajdzie informację o zebraniu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  obserwator, w dniu 18-04-2019 18:19:04 napisał:

  motywacja Pana przewodniczącego była jak najbardziej zasadna albo radny albo przewodniczący BRAWO za męską decyzje

  odpowiedz

  • 7 (7)

  tomasz, w dniu 18-04-2019 18:23:36 napisał:

  co do zieleni w naszym mieście to co raz gorzej karczują i wycinają wszystko krzewy na wysokości przejazdu mały park wszystko wycieli w pień bo siatkę nową założyli ŻENADA

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Wulkanizacja
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Tonery Directions
27PLN
Botox i wypełniacze
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)