Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 października 2018

Zmarł bohater narodowy. Ostatnie pożegnanie śp. Czesława Włodarek

fot. TD

fot. TD

We wtorek, 9 października pożegnano bohatera narodowego śp. Czesława Włodarka ps. "Józef".

Śp. Czesław Włodarek urodził się 13 lutego 1920 w Wyrzysku. Brał udział w kampanii wrześniowej w 1939 r. W tym czasie rozpoczął pracę konspiracyjną, na którą składało się zbieranie informacji dotyczących zbrodni popełnionych przez okupanta na ludności polskiej z Bydgoszczy i okolic. Jako kierowca samochodu ciężarowego w firmie budowlanej, która prowadziła prace budowlane na terenie Pomorza transportował członków organizacji konspiracyjnej i odpowiadał za ich bezpieczeństwo.

Był członkiem organizacji konspiracyjnej ZWZ-AK garnizonu bydgoskiego, kapralem Wojska Polskiego, dowódcą ochrony oficerów sztabu OP AK.

W kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego we Władysławowie odprawiona została msza żałobna. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyła rodzina, przyjaciele, wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy AK okr. bydgoskiego Józef Żernicki, żołnierze, członkowie Wojsk Obrony Terytorialnej, uczniowie klasy mundurowej Z ZSP im. E. Chroboczka w Szubinie wraz z mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim, harcerze.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Sebastian H, w dniu 09-10-2018 18:50:15 napisał:

    Część i chwała bohaterom!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kwasy...
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Elewacje
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Meble kuchenne
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)