Dziś mamy 5 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

30 października 2013

Złoto dla Romki Kominiak

W dniach 25-27.10.2013 roku w Gdyni odbył się I Finał Ligi Młodzieżowej PZSS w strzelaniach z broni pneumatycznej, w której uczestniczyła nakielanka Romka Kominiak.

Wraz z 2 koleżankami klubowymi wywalczyły złoty medal. Romka Kominiak pochodzi z Nakła nad Notecią. Uczęszcza do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią. Swoją przygodę ze strzelectwem rozpoczęła pod okiem Jana Nowakowskiego we wrześniu 2011 roku. Obecnie trenuje w Bydgoskim klubie "Zawisza" a jej trenerem jest Ireneusz Stachowski.

Zasady meczy kwalifikacyjnych:
5 minut czas przygotowawczy
10 minut seria próbna
12 minut każda seria dziesięciostrzałowa, po każdej serii będą przydzielane punkty (2 pkt za wygraną serię; po 1 punkcie za remis; 0 punktów za przegraną serię dla zawodnika).

Mecze finałowe o złoty medal i o brązowy medal.
Pierwsze zespoły z rozgrywki grupowej przystępują do meczu o złoty/srebrny medal; drugie zespoły przystępują do meczu o medal brązowy.

Zasady meczy finałowych:
8 minut czas przygotowawczy i strzały próbne Prezentacja
2 minuty przygotowanie i strzały próbne
20 strzałów, 50 sekund na strzał, ocenianie z dziesiętnymi) przyznawanie punktów za każdy strzał ( 2 punkty za wygrany strzał, 1 punkt za remis 0 punktów za przegrany strzał) Na obu etapach w przypadku remisów rozstrzyga dodatkowy strzał oceniany tak jak poprzednio (ocena w dziesiętnych). 

W Gdyni Romka z koleżankami rywalizowały z zespołami Dragon Chełm (24:0), Lider Amicus Lębork (14:10), a w wielkim finale ze Śląskiem Wrocław, który pokonały 84:36. Dziewczyny wróciły do domu z medalami i upominkami. Na kolejne zawody Romka uda się do Łeby 7 listopada. Trzymajcie kciuki!

materiał: T. Kominiak

Oceń artykuł: 37 36

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 7 (7)

    Vesamir, w dniu 31-10-2013 07:31:10 napisał:

    Brawo! Życzę dalszych sukcesów

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Przepis na syrop z lilaka. Właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe

Dość wcześnie w tym roku zakwitł lilak pospolity#, zwany przez wielu bzem. Roślina cechuje się wyjątkowym zapachem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie św. Floriana. Oddał życie za wiarę

4 maja kościół katolicki wspomina św. Floriana#, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy, oraz Krakowa, Chorzowa, Bystrzycy Kłodzkiej, Żnina oraz Górnej Austrii i Linzu. Według tradycji był rzymskim oficerem, który stanął w obronie prześladowanych chrześcijan.

(czytaj więcej)
0

W upały nie zapominaj o piciu wody. Szczególnie potrzebują jej seniorzy

Niedobory wody u osób po 65 roku życia występują znacznie częściej niż# są rozpoznawane. Postępujące wraz z wiekiem pogorszenie funkcji narządów sprawia, że nawet niewielkie zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej mogą inicjować proces chorobowy lub prowadzić do zaostrzenia chorób współistniejących.

(czytaj więcej)