Dziś mamy 18 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
11 marca 2018

Zebranie w sołectwie. Po części oficjalnej mieszkańcy świętowali Dzień Kobiet

fot. MA

fot. MA

8 marca o 18:00 odbyło się zebranie sołeckie w Olszewce. Zgromadzeni dyskutowali o problemach # lokalnych i gminnych inwestycjach.

Po obradach goście zostali zaproszeni na poczęstunek z okazji święta kobiet. Obecny był wicestarosta powiatu Andrzej Kinderman, burmistrz Sławomir Napierała, wiceburmistrz Piotr Kalamon, skarbnik Tomasz Angielczyk, radna Halina Mnichowska oraz reprezentanci KPWiK, policji i Straży Miejskiej. Sołtys Ryszard Kubiak zdał sprawozdania z 2017 roku.

Mieszkańcy mieli uwagi co do dzikiego wysypiska śmieci, które mimo wielu wniosków i przeciwdziałań nadal funkcjonuje. Okazało się że jest problem z telekomunikacją oraz z pozostawionymi słupami nalężącymi do jednej ze spółek telekomunikacyjnych. Burmistrz przybliżył mieszkańcom kwestie zmian organizacji ruchu, które są wprowadzane i tych dopiero planowanych. Nie zabrakło tematu smogu. Problem z nim ma zmniejszyć m.in. zmiana organizacji ruchu w Nakle oraz termomodernizacje. Wicestarosta również wypowiedział kilka słów na temat zrealizowanych inwestycji na terenie sołectwa. Radna Halina Mnichowska poinformowała rolników o szkoleniach oraz wyjazdach organizowanych w 2018 roku. Padły słowa podziękowania dla wszystkich zgormadzonych. Po zakończeniu merytorycznej części spotkania wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.

Każda z reprezentantek płci pięknej otrzymała różę oraz słodki upominek. Spotkanie zakończyło się przy kawie, herbacie i domowych, świeżych wypiekach.

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Kierowca Busa, w dniu 13-03-2018 20:24:01 napisał:

    Angela Merkel na głównym zdjęciu?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

KUCHNIA CHIŃSKA
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Meble kuchenne
MEBLE PIOTR PASIEKA
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Nowe stylizacje
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)