Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

11 marca 2018

Zebranie w sołectwie. Po części oficjalnej mieszkańcy świętowali Dzień Kobiet

fot. MA

fot. MA

8 marca o 18:00 odbyło się zebranie sołeckie w Olszewce. Zgromadzeni dyskutowali o problemach # lokalnych i gminnych inwestycjach.

Po obradach goście zostali zaproszeni na poczęstunek z okazji święta kobiet. Obecny był wicestarosta powiatu Andrzej Kinderman, burmistrz Sławomir Napierała, wiceburmistrz Piotr Kalamon, skarbnik Tomasz Angielczyk, radna Halina Mnichowska oraz reprezentanci KPWiK, policji i Straży Miejskiej. Sołtys Ryszard Kubiak zdał sprawozdania z 2017 roku.

Mieszkańcy mieli uwagi co do dzikiego wysypiska śmieci, które mimo wielu wniosków i przeciwdziałań nadal funkcjonuje. Okazało się że jest problem z telekomunikacją oraz z pozostawionymi słupami nalężącymi do jednej ze spółek telekomunikacyjnych. Burmistrz przybliżył mieszkańcom kwestie zmian organizacji ruchu, które są wprowadzane i tych dopiero planowanych. Nie zabrakło tematu smogu. Problem z nim ma zmniejszyć m.in. zmiana organizacji ruchu w Nakle oraz termomodernizacje. Wicestarosta również wypowiedział kilka słów na temat zrealizowanych inwestycji na terenie sołectwa. Radna Halina Mnichowska poinformowała rolników o szkoleniach oraz wyjazdach organizowanych w 2018 roku. Padły słowa podziękowania dla wszystkich zgormadzonych. Po zakończeniu merytorycznej części spotkania wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.

Każda z reprezentantek płci pięknej otrzymała różę oraz słodki upominek. Spotkanie zakończyło się przy kawie, herbacie i domowych, świeżych wypiekach.

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Kierowca Busa, w dniu 13-03-2018 20:24:01 napisał:

    Angela Merkel na głównym zdjęciu?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Zabieg parafinowy
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Meble pokojowe
Gimnastyka korekcyjna
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)