Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2021

Zakręty straszą kierowców. "Cudem nie doszło tam do tragedii"

fot. archiwum

fot. archiwum

Na drogach praktycznie każdej gminy istnieją miejsca, w# których często dochodzi do zdarzeń drogowych, a wiele z nich kończy się tragiczne. Jeśli chodzi o gminę Nakło, to do takich właśnie miejsc zaliczyć należy skrzyżowanie ul. Mroteckiej z drogą krajową nr 10, a także odcinek drogi wojewódzką nr 246 na trasie Paterek–Wieszki. Do ilu zdarzeń drogowych doszło na tym odcinku drogi?

Jeden z naszych czytelników w ostatnim czasie natknął się na niebezpiecznie wyglądające zdarzenie, które skłoniło go do wyrażenia swojej opinii na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze. – Trasę z Nakła do Szubina przemierzam praktycznie co drugi dzień. Na niektórych odcinkach tej drogi wojewódzkiej trzeba zachować szczególną ostrożność i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, ale to co się wyprawia na tzw. zakrętach w drodze z Paterka do Wieszek – przekracza ludzkie pojęcie. Mimo jasnych zasad i obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także ograniczenia prędkości jazdy na tych zakrętach, co niektórzy mają sobie za nic bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. To, że sporo osób przekracza tam dozwoloną prędkość jazdy, jest rzeczą nagminną, ale ostatnimi czasy coraz częściej zdarza mi się widzieć, jak wykonywane są tam manewry wyprzedzania. Ostatnio cudem nie doszło tam do tragedii, kiedy kierowca samochodu osobowego podczas wyprzedzania mnie omal nie miał czołówki z ciężarówką. Jako zwykły obserwator tego zdarzenia byłem w szoku, a już nie chcę myśleć, co czuł jadący prawidłowo kierowca ciężarówki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Prawda jest jednak taka, że ten feralny odcinek drogi najczęściej zbiera swoje żniwa tuż po opadach deszczu, wtedy ci co jeżdżą za szybko zazwyczaj mają dachowanie i lądują w rowach, co często można zobaczyć i przeczytać m.in. w Państwa gazecie. Dlatego też na łamach prasy chciałbym zaapelować do lokalnej społeczności, by zachowywać możliwie jak największy poziom bezpieczeństwa na drogach – zwłaszcza na odcinkach, które są powszechnie znane z tego, że występują tam liczne wypadki. Dzięki temu uchronimy od tragedii zarówno siebie, jak i innych ludzi – powiedział nam pan Karol z Nakła.

Policyjne statystyki

Sprawdziliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle,i do ilu zdarzeń drogowych w ostatnim czasie dochodziło na tzw. zakrętach na trasie Paterek–Wieszki. – Od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. odnotowano łącznie 9 zdarzeń. Przyczyną 7 z nich było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pozostałe 2 zdarzenia dotyczyły wtargnięcia zwierzyny leśnej na drogę. W 2 przypadkach w zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy, natomiast pozostałe kolizje miały miejsce z udziałem pojedynczego auta – poinformowała nas pełniąca obowiązki oficera prasowego KPP w Nakle mł. asp. Zofia Wrzeszcz. – Ponadto nadmieniam, że od 1 stycznia 2021 r. do 31 maja 2021 r. na trasie Paterek–Wieszki odnotowano 2 zdarzenia drogowe, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W obydwu zdarzeniach uczestniczyły pojedyncze pojazdy – dodała.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (7)

  Www, w dniu 20-06-2021 18:15:33 napisał:

  Wystarczy włączyć myslenie

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Realista, w dniu 20-06-2021 19:10:16 napisał:

  Jak ktoś wyprzedza na zakręcie to one nie mają nic do tego. No chyba, że internauta trochę naciągnął rzeczywistość i ktoś wyprzedzał na prostych przed tymi zakrętami.

  odpowiedz

  • 9 (13)

  hwd, w dniu 20-06-2021 19:52:45 napisał:

  Dzień w dzień przed ósmą na rano gnojek z Nakła VW na niemieckich rejestracjach jeździ do Turu do pracy ma w dupie przepisy i innych.Juz jednemu z Występu się tak spieszyło

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Naklok, w dniu 20-06-2021 20:55:16 napisał:

  Zakręty jak zakręty, kto jeździł po wioskach w górach widział lepsze. Ale jeździ się tam powoli i z głową i wypadków nie ma.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (3)

  nikuś, w dniu 21-06-2021 07:17:56 napisał:

  Pewnego dnia jadę z Nakła do Występu ok 60 km/ha tuz przed mostem na zakręcie, na podwójnej linii ciągłej, wyprzedza mnie Autobus z rej - CNA NP44 Barczykowski. Takich mamy myślących kierowców! Całe zdarzenie zarejestrowane mam na rejestratorze, tj dzień, godz i prędkość!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Zzz, w dniu 21-06-2021 08:41:47 napisał:

  Droga w Janowie też służy do wyścigów do momentu aż nie dojdzie do tragedii.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe i dziecięce
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Nadanie modnej linii
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Konstrukcje stalowe
Szafy przesuwne
Skup i sprzedaż części
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)