Dziś mamy 31 stycznia 2026, sobota, imieniny obchodzą:
31 stycznia 2026
Wykazali się wiedzą. Uczniowie Krzywoustego w kolejnym etapie
fot. powierzone
23 stycznia 2026 roku uczniowie I LO w# Nakle nad Notecią wzięli udział w I etapie XIV Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” organizowanej przez Straż Miejską oraz Uniwersytet WSB Merito w Toruniu, której celem jest propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie wśród młodzieży.
Konkurs odbył się w Nakielskim Ośrodku Kultury. Wzięło w nim udział 10 uczniów naszej szkoły. Test składał się z 20 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Do dalszego etapu zakwalifikowali się:
• Jagoda Jóźwicka – 3ag
• Karolina Idzik -1lin
• Szymon Bordoński – 1med
• Natalia Przywecka – 1med
Drugi etap olimpiady przewidziany jest na 26 lutego 2026 roku.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Materiał: Magdalena Dec / I LO w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Zima to czas, kiedy nasz organizm #jest szczególnie narażony na przeziębienia, infekcje i osłabienie odporności. Niskie temperatury, wiatr i brak słońca sprawiają, że łatwiej chorujemy i czujemy się zmęczeni. Warto więc wspierać organizm naturalnymi sposobami - jednym z najlepszych jest imbir.
Rok 2025 był dla 8 K-PBOT okresem konsekwentnej #realizacji zadań szkoleniowych i operacyjnych. Żołnierze Brygady realizowali zadania wynikające z planów szkoleniowych oraz bieżących potrzeb systemu bezpieczeństwa państwa, jednocześnie aktywnie współpracując z innymi jednostkami Wojska Polskiego, administracją publiczną i służbami ratowniczymi.
Dzień Kryptologii (25 stycznia) #to dzień poświęcony ludziom, którzy wygrywali intelektem — polskim kryptologom z Biura Szyfrów, którzy jako pierwsi złamali szyfr niemieckiej Enigmy.