Dziś mamy 12 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

04 lutego 2013
KLAS

ZSO Seniorzy z pucharem

Puchar Kcyńskiej Ligi Amatorów Siatkówki zdobyła drużyna ZSO Seniorzy. Po turnieju, uroczyście podsumowano rozgrywki KLAS, a najlepsi otrzymali nagrody.

Przed tygodniem zakończyła rozgrywki Kcyńska Liga Amatorów Siatkówki. W lidze zwyciężył zespół ZSO Seniorzy. Ostatnim akordem zmagania siatkarzy był turniej o puchar ligi.

Turniej rozegrano w niedzielę 3 lutego na sali ZST w Kcyni. Do rywalizacji stanęły cztery zespoły: KOKSY, Volleyball Kcynia, ZSO Kcynia oraz ZSO Seniorzy. Grano do dwóch wygranych setów do 20 punktów i ewentualny tie-break do 15 pkt.

W pierwszym meczu Koksy uległy Volleyball, choć wygrały pierwszego seta. Dwa kolejne padły jednak „łupem” zespołu Volleyball. Drugie spotkanie to pojedynek reprezentantów ZSO, czyli zespołów seniorów i juniorów. Podobnie jak w lidze lepsi okazali się Seniorzy, którzy pewnie wygrali w dwóch setach. Zespół ZSO Kcynia nie sprostał również drużynie Koksy, z którą przegrał 2:0. Natomiast ZSO Seniorzy nie dali szans drużynie Volleyball i również zwyciężyli bez straty seta. Zwycięską passę ZSO Seniorzy kontynuowali w mecz z drużyna Koksy. Tym razem jednak mecz był bardzo zacięty. Koksy wygrały pierwszego seta do 22. Dwa kolejne sety należały jednak do Seniorów. Ostatnie spotkanie to pojedynek ZSO Kcynia i Volleyball. Górą była młodzież z ZSO, która wygrała w dwóch setach.

Ostatecznie puchar zdobył zespół ZSO Seniorzy, który wygrał wszystkie spotkania.

Po rozegraniu ostatniego spotkania nastąpiło uroczyste zakończenie KLAS.

Zakończenie KLAS
Mieszkańcy Kcyni i okolic w okresie zimowym 2012/2013 mieli okazję uczestniczyć po raz pierwszy w historii w utworzonej Kcyńskiej Lidze Amatorów Siatkówki. KLAS powstała by umożliwić miłośnikom siatkówki w gminie rozwijanie swoich pasji i sportowych umiejętności, a także aby w pożyteczny i zdrowy sposób zagospodarować czas wolny. Rozpoczęcie rozgrywek kcyńskiej ligi miało miejsce w dniu 25 listopada 2012 r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni. Do rywalizacji stanęły cztery zespoły: KOKSY, Volleyball Kcynia, ZSO Kcynia oraz ZSO Seniorzy.

System ligi zakładał rozegranie dwóch rund zasadniczej oraz rundy rewanżowej. Mecze odbywały się, co tydzień, a na zakończenie zespoły miały na swoim koncie po 6 rozegranych spotkań, łącznie rozegrano 36 setów, zdobyto 1434 pkt.

Podczas Amatorskiej Ligi drużyny dawały z siebie wszystko, żeby zająć jak najlepsze miejsce. Wiele meczów kończyło się wynikiem 2:1, co świadczy o wyrównanym poziomie.
Zwycięską drużyną okazał się zespół ZSO Seniorzy, który zebrał aż 15 punktów. ZSO Seniorzy we wszystkich 6 meczach oddali przeciwnikom zaledwie 3 sety i odnotowali tylko jedną porażkę.

Po rywalizacji w turnieju nadeszła chwila na podsumowanie. Puchar KLAS z rąk Tomasza Zmudzińskiego przedstawiciela burmistrza Kcyni otrzymał zespół ZSO Seniorzy. Kolejno puchary za zajęte miejsca otrzymały drużyny KOKSY oraz ZSO Kcynia, Volleyball Kcynia. Następnie dokonano wyróżnienia zespołów za wyniki osiągnięte w rozgrywkach ligowych. Każda z drużyn otrzymała od przedstawiciela organizatora pamiątkowe grawertony.

Triumfatorzy tj. zespół ZSO Seniorzy ponadto otrzymał przechodni puchar KLAS, który wyeksponowany zostanie przez organizatora w gablocie umieszczonej przy sali gimnastycznej ZSO przy ul. Jurczyka 3, a także drugi puchar na własność. Zwycięzcy KLAS otrzymali również nagrodę główną tj. bon na zakup koszulek dla drużyny.

W lidze prowadzono statystykę osiągnięć zawodników. Na jej podstawie dokonano indywidualnego wyróżnienia następujących zawodników:
Najlepszy atakujący – Maciej Sójko (Volleyball Kcynia)
Najlepszy serwujący – Mikołaj Tubiszewski (ZSO Kcynia)
Najlepszy rozgrywający – Zbigniew Brodnicki (KOKSY)
Najwszechstronniejszy zawodnik – Jerzy Napierała (ZSO Seniorzy)
Najstarszy zawodnik – Andrzej Marczak (ZSO Seniorzy).
Każdy z wyróżnionych zawodników otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Pierwsze w historii wydanie Kcyńskiej Ligi Amatorów Siatkówki z pewnością można zaliczyć do udanych.