Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

Wybory 2018

19 października 2018 0

Wybory 2018. Tutaj znajdziesz adres lokalu wyborczego

Już w najbliższą niedzielę 21 października 2018 roku odbędą się wybory samorządowe. Sprawdź siedziby i granice obwodów głosowania. Znajdź swój lokal wyborczy

(czytaj więcej)
19 października 2018 9

Kto zasiądzie w nakielskiej Radzie Miejskiej? Zobacz wyniki sondy

Zbliża się koniec kampanii wyborczej. O północy rozpocznie się cisza wyborcza. W związku z tym, # publikujemy wyniki naszej sondy przeprowadzonej wśród naszych czytelników.

(czytaj więcej)
19 października 2018 11
FILM

Trwa cisza wyborcza

O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. Potrwa do niedzieli, 21 października do # godziny 21:00 kiedy to zakończą się wybory samorządowe. W czasie ciszy wyborczej zakazane jest publikowanie sondaży oraz agitowanie wyborców. Za jej złamanie grożą wysokie kary. Więcej informacji znajduje się w spocie Państwowej Komisji Wyborczej, który publikujemy poniżej.

(czytaj więcej)
17 października 2018 71
Agitacja budząca wątpliwości

Trwa walka o władzę. Czy naruszono kodeks wyborczy?

Każdy sportowiec wie, co oznacza fair play. Mimo tej wiedzy zdarza się, że pragnienie zwycięstwa jest ważniejsze od ducha czystej gry. Po takiej wygranej najczęściej pozostaje niesmak. Łamanie #obowiązujących reguł można zaobserwować nie tylko w świecie sportu, ale wszędzie tam, gdzie jest rywalizacja - także w polityce i to tej lokalnej, szczególnie teraz, gdy trwa walka o władzę.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

To warto wiedzieć przed pójściem do urn

W najbliższą niedzielę będziemy wybierać włodarza gminy (wójta/burmistrza), radnych gminnych, radnych powiatowych i radnych Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Głosować będzie można w godz. 7.00-21.00. Reguły organizowania i przeprowadzania wyborów samorządowych zmieniły się #na początku tego roku w związku z uchwaleniem „Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.”

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Nieprawidłowości przy wyborach. Sprawdź, gdzie je zgłosić (film)

Wybory samorządowe już 21 października. Co zrobić, kiedy zauważymy nieprawidłowości podczas # ich przeprowadzania? Gdzie się zgłosić? Czego mogą dotyczyć przypadki łamania prawa wyborczego? Tego mogą się Państwo dowiedzieć w przygotowanym przez Państwową Komisję Wyborczą specjalnym spocie.

(czytaj więcej)
05 października 2018 19

Idziesz na wybory? To już 21 października (sonda)

Mieszkańcy gminy Kcynia już niedługo będą decydować o tym, kto będzie sprawował w niej władzę.

(czytaj więcej)
05 października 2018 35

Trwa kampania wyborcza, do wyborów zostało mało czasu. Zagłosujesz? (sonda)

Kampania wyborcza w tegorocznych wyborach samorządowych trwa w najlepsze. Na ulicach Nakła # pojawiły się dziesiątki plakatów wyborczych.

(czytaj więcej)
05 października 2018 9

Wybory samorządowe 2018. Będziesz głosować? (sonda)

Mieszkańcy gminy Szubin w niedzielę, 21 października pójdą wziąć sprawy w swoje ręce i oddadzą # głosy w wyborach samorządowych.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Kandydaci z powiatu nakielskiego na Wojewódzkiej Konwencji Programowej PSL w Bydgoszczy

W poniedziałek, 1 października 2018 r. w gmachu OPERY NOVA w Bydgoszczy odbyła się Wojewódzka Konwencja Programowa Polskiego Stronnictwa Ludowego.

(czytaj więcej)
05 października 2018 34

21 października wybory samorządowe. Weźmiesz udział w głosowaniu? (sonda)

W niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Tego dnia wybierzemy nowe władze- # burmistrza, radnych do Rady Miejskiej, do Rady Powiatu oraz do sejmiku województwa.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Wybory coraz bliżej. Pójdziesz oddać swój głos? (sonda)

Do wyborów zostało coraz mniej czasu. Kampania trwa w najlepsze. Przypominamy, jak wyglądała # frekwencja w poprzednich wyborach samorządowych, które odbyły się w 2014 roku.

(czytaj więcej)
03 października 2018 2

Wybory już niebawem. Znamy składy obwodowych komisji wyborczych

1 października podano składy Obwodowych Komisji Wyborczych. Kto zasiada w #komisjach na terenie gminy Kcynia?

(czytaj więcej)
03 października 2018 9

Gmina Szubin. Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

1 października podano składy Obwodowych Komisji Wyborczych.# W niektórych z nich musiały odbyć się losowania, ponieważ kandydatów na członków komisji było więcej, niż potrzeba. Kto znalazł się w komisjach w gminie Szubin?

(czytaj więcej)
03 października 2018 6

Wybory samorządowe tuż tuż. Zobacz składy obwodowych komisji wyborczych

Wybory samorządowe za pasem. Kto zajmie się przeprowadzeniem głosowania i #ustaleniem wyników? Zobacz, kto zasiada w obwodowych komisjach w gminie Sadki.

(czytaj więcej)
03 października 2018 4

Znane są składy komisji wyborczych. Kto zasiada w gminie Mrocza?

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi powołano obwodowe komisje #wyborcze ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie oraz obwodowe komisje wyborcze ds. ustalenia wyników głosowania. Poniżej skład w gminie Mrocza.

(czytaj więcej)
02 października 2018 70
Kampania nabiera tempa

Kandydat na Burmistrza Kcyni Krzysztof Napieralski na Konwencji Wojewódzkiej PIS

W minioną niedzielę 30 września br. kandydat na burmistrza Kcyni Krzysztof Napieralski uczestniczył w Wojewódzkiej Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy, gdzie przybył również premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Jarosław Kaczyński.

(czytaj więcej)
02 października 2018 0

Powołano obwodowe komisje wyborcze. Sprawdź, kto z gminy Nakło jest ich członkiem

Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy II z dnia 1 października 2018 roku # powołano obwodowe komisje wyborcze ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie oraz obwodowe komisje wyborcze ds. ustalenia wyników głosowania. W pliku znajduje się spis członków wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych na terenie gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
01 października 2018 0

Konwencja Powiatowa komitetu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Dnia 29 września 2018 r. w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyła się powiatowo-gminna konwencja wyborcza Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

(czytaj więcej)
27 września 2018 11

Termin zgłaszania kandydatów wydłużony. Komitety mają czas do 2 października

Miejska Komisja Wybrocza wydała obwieszczenie, zgodnie z którym został przedłużony termin # zgłaszania kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
26 września 2018 1

Zmiana na jednej z list. Kandydat na radnego zrezygnował

Trzeci numer na liście do Rady Powiatu Nakielskiego zrezygnował z kandydowania w tegorocznych # wyborach samorządowych.

(czytaj więcej)
20 września 2018 50

Kto powalczy o fotele burmistrzów i wójta? Znamy pierwsze nazwiska

Do 26 września kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mają możliwość #zgłoszenia swojej kandydatury w nadchodzących wyborach samorządowych. Kto powalczy o władzę?

(czytaj więcej)
19 września 2018 28

Wybory samorządowe 2018. Znamy kandydatów do sadkowskiej rady gminy

Wybory samorządowe już 21 października. Kto stara się o fotel w Radzie Gminy #Sadki? Sprawdzamy. Głosowanie odbywać się będzie w 15. okręgach.

(czytaj więcej)
19 września 2018 27

Oni powalczą o fotele radnych miasta. Sprawdź nazwiska kandydatów

W zbliżających się wyborach samorządowych w gminie Mrocza wybrana zostanie nowa #Rada Miejska. Sprawdzamy, na kogo można głosować.

(czytaj więcej)
18 września 2018 41

Przed nami także wybory do Sejmiku Województwa. Kto startuje w naszym okręgu?

Podczas wyborów będziemy także decydować o tym, kto zasiądzie w Sejmiku Województwa. # Powiat nakielski został przyporządkowany do okręgu nr 5.

(czytaj więcej)
18 września 2018 102

Wielu kandydatów do Rady Powiatu Nakielskiego. Sprawdź, kto jest na liście

Podczas wyborów samorządowych zdecydujemy także o tym, kto zasiądzie w Radzie Powiatu # Nakielskiego. Przedstawiamy długą listę kandydatów.

(czytaj więcej)
18 września 2018 59

Sprawdź na kogo można głosować w gminie Kcynia. Kandydaci do rady miejskiej

Wybory na radnych gminy Kcynia za pasem. Poniżej przedstawiamy listę kandydatów.

(czytaj więcej)
18 września 2018 116

Wybory radnych w gminie Szubin. Sprawdź na kogo możesz zagłosować

Przedstawiamy pełną listę kandydatów do rady miejskiej w Szubinie. Zobacz na kogo można zagłosować.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)