Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2019

Wręczono Medale Sędziwoja. Wyróżnienie trafiło do dwóch osób

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

Podczas tegorocznych Dni Szubina, 6 czerwca wręczone zostały Medale Sędziwoja z # Szubina. To wyjątkowe wyróżnienie przyznaje Rada Miejska w Szubinie osobom zasłużonym dla Gminy Szubin.

Pierwszą laureatką jest Pani Irena Hałas.

Z wnioskiem o nadanie medalu wystąpiło Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Pani Irena Hałas urodziła się 18 września 1945 r. w Kcyni. Wielokrotnie odznaczona. Otrzymała od Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi.

Uhonorowana została również Brązowym Krzyżem Zasługi przez Wojewodę, a także Złotą Odznakę Diabetyków. Laureatka honorowego medalu Ks. Kleina. W 2016 roku otrzymała tytuł Osobowości Roku. Przez 26 lat pracowała w Zarządzie Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Szubinie.

Organizowała spotkania z lekarzami, aby zapoznać ludzi z przyczynami powstawania, zagrożeniami oraz walką z cukrzycą. Zainicjowała powstanie Klubu Diabetyków oraz wyposażyła go w sprzęt do ćwiczeń i rehabilitacji. W latach 90 XX wieku Pani Irena Hałas odegrała ważną rolę w zaopatrywaniu przez Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków chorych na cukrzycę w glukometry.

Organizowała spotkania towarzyskie członków i sympatyków z całej gminy oraz wycieczki turystyczno-krajoznawcze w kraju i poza granicami, które integrowały społeczeństwo.

 

Drugim laureatem jest Pan Jan Makowiecki.
Pan Jan Makowiecki urodził się 2 kwietnia 1945 r. w Grzecznej Pannie. W tym roku obchodzi dwudziestolecie działalności artystycznej. W swojej bogatej działalności brał udział w wielu konkursach zarówno na szczeblu lokalnym jak również ogólnopolskim, gdzie uzyskiwał liczne nagrody.

Jego prace były publikowane w formie książkowej jak również wydane, jako audiobooki. Był również członkiem zespołu śpiewaczego "Jesienny Kwiat". Na swoim koncie ma liczne wystawy zbiorowe i indywidualne. Prace Pana Jana Makowieckiego były prezentowane między innymi w Galerii Plama's Szubińskiego Domu Kultury, Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej WOK w Bydgoszczy, Polskim Związku Niewidomych i wielu innych.

Rzeźby Pana Jana Makowieckiego znajdują się w muzeum w Bydgoszczy, Szubinie a także znajdują się w zbiorach prywatnych u osób w USA, Niemczech, Anglii, Szwecji, Irlandii, na Białorusi i Słowacji.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  mama, w dniu 13-06-2019 17:04:02 napisał:

  Gratulacje. Wielkie gratulacje.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Krystyna, w dniu 13-06-2019 22:10:35 napisał:

  Również Państwu gratuluję

  odpowiedz

  • 0 (0)

  A, w dniu 14-06-2019 16:21:07 napisał:

  Brawo!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Makijaż na każdą okazję
Baterie
od 0,90PLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)