Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
15 maja 2018

Wiosenny Tydzień Matematyki. Zorganizowano szereg zajęć

fot. PS nr 3 Szubin

fot. PS nr 3 Szubin

W dniach 7-11 maja Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie obchodzono tydzień matematyki #pn. Pociągiem do Królestwa Gier Planszowych - Wiosenna stacja pani matematyki. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się grami.

Pierwszego dnia wszystkie grupy spotkały się razem i uczestniczyły w pogadance nt. „Co nowego u Pani Matematyki”. Następnie obejrzały prezentację multimedialną, która dotyczyła historii gier planszowych oraz poznały kilka współczesnych gier. Na zakończenie został ogłoszony konkurs. Zadaniem było stworzenie wspólnie z rodzicami gry planszowej - technika dowolna, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w piątek na zakończenie wiosennego tygodnia matematyki.

Następnego dnia wszystkie grupy wzięły udział w „Matematyce na sportowo”-  miały okazje pobawić się w ogrodzie przedszkolnym w dawne zabawy podwórkowe m.in. gra w „klasy” czy w „gumę”.

Trzeciego dnia wiosennego tygodnia matematyki dzieci spotkały się w jednej sali, aby wziąć udział w „Turnieju Szach Japońskich”. Przedstawiciele każdej z grup rozgrywali pojedynki z innymi grupami. Zwycięzcami w tym turnieju okazały się „Muchomorki”. Czwartek to „Dzień rodzinnych planszówek”. Dzieci miały okazję przynieść swoje ulubione gry planszowe, a następnie w grupach zaprezentować je i pograć z innymi dziećmi. Podsumowanie tygodnia matematyki odbyło się w piątek.

Wtedy nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów za przyniesione gry planszowe. Wpłynęło sześć gier, które zostały ocenione w następujący sposób:

I miejsce: Szymon Bąkowski (gr. Muchomorki) oraz Wojciech Lindobeja (gr. Motylki)
II miejsce: Wiktor Piechocki (gr. Muchomorki) oraz Wojciech Kowalski (gr. Motylki)
III miejsce : Karolina Iglewska (gr. Muchomorki) oraz Weronika Konieczka (gr. Motylki)

Ostatnia stacja naszym pociągiem do matematyki będzie miała miejsce latem, gdzie przeniesiemy przedszkolaków w Krainę Magicznych Cyferek.

Za organizację cyklicznych spotkań pn. ,,Pociągiem do matematyki” odpowiedzialne są nauczycielki: S. Szweda, W. Danielek, M. Łuksztet.

Materiał: PS nr 3 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Botox zmarszczki lwie
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Bon upominkowy
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
MEBLE MŁODZIEŻOWE
Meblościanka z oferty firmy FADOME
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)