Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Weronika Piotrowska w finale konkursu matematycznego. Sukces licealistki

fot. powierzone

fot. powierzone

Weronika Piotrowska, uczennica klasy #4 mh, została finalistką XXV edycji Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół średnich organizowanego przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Aby dotrzeć tak daleko Weronika musiała pokonać kilka trudnych etapów konkursu. Pierwszy z nich składał się z dwóch tur, a drugi z trzech tur, które w pełni  obsługiwane były przez System Informatyczny Konkursu, przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu stworzonej bazy zadań konkursowych. Każda tura polegała na wylosowaniu zestawu zadań, rozwiązaniu ich, następnie powtórnym zgłoszeniu się i wskazaniu prawidłowych odpowiedzi. Po ukończeniu drugiej tury pierwszego etapu uczestnik, który uzyskał co najmniej 22 punkty (na 30 możliwych), przechodził do drugiego etapu. Po ukończeniu trzeciej tury drugiego etapu do etapu trzeciego przechodzili uczestnicy, którzy uzyskali we wszystkich turach pierwszego i drugiego etapu łącznie co najmniej 113 punktów (na 150 możliwych). W trzecim etapie uczestnik losował jeden zestaw zadań, którego rozwiązania w postaci pisemnej pracy odręcznej lub wydruku komputerowego wysyłał drogą elektroniczną lub pocztą do organizatorów konkursu. Do półfinału przeszli ci uczestnicy, którzy uzyskali za rozwiązania zadań trzeciego etapu co najmniej 70 punktów na 100 możliwych do zdobycia.

Półfinały odbyły się w sposób zdalny w okresie od 14 lutego 2024 roku do 3 kwietnia 2024 roku i rozgrywały się przy użyciu Systemu Informatycznego Konkursu. Ten etap polegał na wylosowaniu zestawu 10 zadań ze specjalnie do tego celu stworzonej bazy zadań konkursowych, samodzielnym ich rozwiązaniu i wskazaniu prawidłowych odpowiedzi w czasie 90 minut. Do finału zostali zakwalifikowani uczestnicy zajmujący miejsca od 1 do najwyższego, nie większego niż miejsce o numerze 100 na ostatecznej liście rankingowej ogłoszonej w dniu 5 kwietnia 2024 roku.

Finał XXV edycji Konkursu odbył się dnia 13 kwietnia 2024 roku, o godzinie 12.00, w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Laureaci Konkursu będą przyjmowani bez postępowania kwalifikacyjnego opartego na wynikach egzaminu maturalnego na studia pierwszego stopnia w Politechnice Warszawskiej na wszystkich kierunkach prowadzonych na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, Wydziale Mechatroniki, Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa oraz na następujących kierunkach: Budownictwo, Ekonomia, Geodezja i Kartografia, Geoinformatyka, Gospodarka Przestrzenna, Transport oraz w Politechnice Gdańskiej na wszystkich prowadzonych kierunkach, z wyjątkiem Ekonomii.

Zakwalifikowanie się Weroniki do finału świadczy o jej wszechstronnej wiedzy z matematyki z poziomu rozszerzonego. Zaangażowanie i wytrwałość w rozwiązywaniu zadań, samodyscyplina, sumienna praca, a także wiedza zdobywana na lekcjach matematyki pod czujnym okiem pani Beaty Jankowskiej i wsparcie merytoryczne pana Tomasza Bzdawki, doprowadziły ją do tego sukcesu.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)