Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

W zdrowym ciele zdrowy duch. Skorzystali z nowej siłowni

fot. pow.

fot. pow.

W zeszłym tygodniu uczniowie nakielskiego Zespołu Szkół im.# Stanisława Staszica po raz pierwszy mogli skorzystać z nowej siłowni zewnętrznej znajdującej się na terenie szkoły.

Uczniowie klasy 2bP pomogli w ostatnich przygotowaniach naklejając na urządzenia instrukcje użytkowania danego elementu ćwiczebnego. Należy przypomnieć, że urządzenia składają się z 14 stanowisk wolnostojących lub dzielonych tzw. słupem podtrzymującym. Na terenie trawiastym w pobliżu kortu tenisowego a bocznego wejścia do hali widowiskowo-sportowej znajduje się 8 urządzeń plenerowych, które od kilkunastu dni są do dyspozycji uczniów szkoły. Szkolny zestaw obejmuje: wioślarz, biegacz podwójny, wahadło, biegacz, twister, odwodziciel, steper, wyciskanie leżąc, wyciąg górny, narciarz, prasa nożna, dwa orbitreki oraz tablica informacyjna z regulaminem prawidłowego korzystania.

Powyższe elementy mają wpływ na rozbudowę górnych partii ciała, obręczy barkowej, pleców, wzmacniają mięśnie klatki piersiowej oraz kończyn dolnych. Wpływają również znacząco na kondycję oraz pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Nakielski „Staszic” poszerza swoją bazę sportową na świeżym powietrzu w postaci urządzeń do ćwiczeń, które są doskonałym urozmaiceniem szczególnie podczas lekcji wychowania fizycznego czy przerw międzylekcyjnych. W niedalekiej przyszłości miejsce może być doposażone o dwa dodatkowe przyrządy. Dzięki temu wybór stanowisk stanie się bardziej urozmaicony przy jednocześnie większej grupie ćwiczących.

Materiał: Michał Stachowski - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)