Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

05 października 2019

W trosce o nasza planetę. Akcja uczniów z okazji "Sprzątania świata"

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 2 października 2019r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców # Wielkopolskich w Rynarzewie w ramach akcji „Sprzątanie świata” odbyła się impreza pt. „Tobie ziemio”.

Tego dnia uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami i Dyrekcją Szkoły, Panią Agnieszką Tulińską i Panią Agnieszką Kamyszek, przenieśli się do „studia telewizyjnego”, gdzie uczestniczyli w programie pt. „Sprawa dla ekologa”.

Poprowadziła go dziennikarka, w której rolę wcieliła się uczennica klasy 2a - Blanka Jeran, a jej gośćmi byli: burmistrz - pan Jakub Czysty - Michał Sobczak (uczeń klasy 3a), minister środowiska pani Lucyna Zielona - Anna Skuza (uczennica klasy 3a) i prezes Klubu Przyjaciół Środowiska - pan Karol Ratowalski - Mateusz Kazanowski (uczeń klasy 2a).

W studiu na zgromadzonych czekało wiele atrakcji, m.in.: krzyżówka, quiz oraz wiersze i piosenki związane z tematem. Punktem kulminacyjnym imprezy był „Pokaz Mody Ekologicznej” dzieci z klas 1-3. Uroczystość przygotowały i przeprowadziły panie: Renata Winter i Wiesława Rausch - wychowawczynie klasy 2a i 3a.

Na zakończenie głos zabrała Dyrektor Szkoły, która podziękowała dzieciom i wychowawcom za przygotowanie oraz aktywny udział w uroczystości.

materiał: pow. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
Szafy przesuwne
Sprzedaż opon
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Żel UV 5ml
7,50PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)