Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

27 marca 2020

W maseczkach i rękawiczkach. Tak obradowali sadkowscy radni

26 marca w sali nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno – Kulturalnego w Sadkach odbyła się #XIX Sesja Rady Gminy Sadki.

Podczas obrad jak zawsze swoje sprawozdanie przedstawił wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz.  Przekazał, że tegoroczne zebrania sołeckie zostały przerwane z wiadomych względów, ale, gdy wszystko wróci do normy, pozostałe zebrania odbędą się. Jak sytuacja związana z koronawirusem wygląda obecnie w gminie Sadki? Wójt poinformował, że na dzień 26 marca w gminie 36 osób jest objętych kwarantanną tj. 14 rodzin. – Jesteśmy przygotowani na to, żeby tym osobom zgodnie z wytycznymi dostarczać posiłki. Niemniej jednak na ten moment nie ma takiej potrzeby, dlatego, że dostarczają im metodą „na wycieraczkę” rodziny – mówił wójt Dariusz Gryniewicz.

Obecnie nie są podawane szczegółowe dane osób przebywających w kwarantannie ani zakażonych, ale wiadomo, że w małych miejscowościach takie wiadomości szybko się rozchodzą. Włodarz gminy uczulał radnych, by reagowali w sytuacjach nękania tych osób, gdyż do takich sytuacji dochodziło w innych miejscowościach.

W dalszej kolejności podejmowano uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian do budżetu Gminy Sadki na 2020 rok i uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sadki na lata 2020-2024.

Przyjęto także m. in. program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Sadki w 2020 roku oraz sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sadkach za rok 2019.

Przewodniczący Rady Gminy Sadki poinformował także o wniosku mieszkańców sołectwa Dębionek w sprawie utworzenia nowego sołectwa. Przygotowana zostanie propozycja ustalenia granic sołectwa. Przeprowadzone zostaną także w tym celu konsultacje społeczne.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  fstyd, w dniu 28-03-2020 20:47:27 napisał:

  mistrzu od dwóch dni w Sadkach nie świecą się lampy uliczne, założył bym tą maskę w związku z tym

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Matka, w dniu 30-03-2020 19:27:43 napisał:

  Się burak wpisał hehe

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Nowoczesne zabiegi laserowe
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Nowe stylizacje
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)