Dziś mamy 30 września 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

W lutym ruszy rekrutacja do przedszkoli. Sprawdź zasady i terminarz

Od 24 lutego 2020 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów #przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Szubin oraz przedszkoli publicznych prowadzonych przez inne podmioty niż jednostka samorządu terytorialnego na rok szkolny 2020/2021.

Prowadzenie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych jest zadaniem własnym gminy, dlatego też oferta związana z edukacją przedszkolną, wychowaniem i opieką w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych adresowana jest w pierwszej kolejności dla mieszkańców gminy Szubin.

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 odbywa się w sposób tradycyjny (składanie wniosków i dokumentacji w wersji papierowej).

Do Samorządowego Przedszkola nr 2 i 3 w Szubinie, Publicznego Przedszkola „Iguś" w Zamościu i Publicznego Przedszkola w Chomętowie mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a w uzasadnionych przypadkach w sytuacji wolnych miejsc w przedszkolu dzieci młodsze, minimum 2,5 letnie. Do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Szubinie mogą uczęszczać dzieci w wieku 6 lat. Do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie wiejskim mogą uczęszczać dzieci w wieku 3-6 lat.

 Rodzice składają wniosek o przyjęcie dziecka do maksymalnie 3 przedszkoli, oddziałów przedszkolnych. We wniosku rodzice wskazują kolejność placówki (przedszkola lub oddziały przedszkolne w szkole podstawowej) w porządku od najbardziej do najmniej preferowanego.

Terminarz rekrutacji

- 24.02.2020 - 28.02.2020 roku - składanie przez rodziców deklaracji na kolejny rok szkolny o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu czy

oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

02.03.2020 - 27.03. 2020 roku - składanie wniosku o przyjęcia dziecka

do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej po raz pierwszy lub zmieniającego przedszkole.

10.04.2020 roku podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów

zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

15.04.2020 - 17.04 2020 roku - potwierdzenie przez rodzica/prawnego opiekuna woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

24.04.2020 roku - ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

- do 30.04.2020 roku - dyrektor przedszkola/szkoły powiadamia pisemnie rodziców o nieprzyjęciu dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

W przypadku wolnych miejsc w przedszkolu/oddziale przedszkolnym po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego dyrektor przedszkola/szkoły przeprowadza postępowanie uzupełniające. Postępowanie uzupełniające powinno zakończyć się do 29 maja 2020 roku.

Materiał: UM Szubin / red.

Wniosek, deklaracje oraz oświadczenia do pobrania na stronie Urzędu Miejskiego.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Zabieg parafinowy
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Lakiernictwo
Budowa hal
Meble kuchenne
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)