Dziś mamy 21 lutego 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

03 listopada 2018

Uroczyście na cmentarzu. Harcerze oddali cześć pamięci zmarłym bohaterom

fot. MM

fot. MM

2 listopada harcerze oraz instruktorzy Hufca ZHP w Nakle spotkali się na cmentarzu, by wspólnie # pomodlić się w intencji poległych i pomordowanych harcerzy, instruktorów i wychowawców Hufca Ziemi Krajeńskiej.

Po wprowadzeniu sztandaru i złożeniu meldunku komendantowi hufca dh Jolancie Maciejewskiej przez dowódcę apelu dh. Adama Dziewałtowskiego, odśpiewano harcerski hymn oraz zapalono centralny znicz. Chwilę później zgodnie z tradycją rozprowadzono warty.

Następnie dh. Maria Knioła odczytała apel. Tego dnia oddano cześć pamięci bohaterom powstania wielkopolskiego 1918-1919, ochotników powstańczych Ziemi Krajeńskiej, którym nie było dane doczekać odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie uroczystości ks. Robert Lewandowski odprawił wspólnie z uczestnikami apelu modlitwę różańcową, po czym zapalono znicze w miejscach pamięci narodowej.

Harcerze spotykają się na cmentarzu już od 38 lat. W apelach biorą udział harcerze drużyn zrzeszonych przy KH Nakło.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Dh, w dniu 03-11-2018 23:11:12 napisał:

    Czuwaj !dh

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Przewóz krajowy
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Masaż gorącymi kamieniami
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)