Dziś mamy 11 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

27 maja 2020

Ulica Długa nadal bez asfaltowej nawierzchni. Prace trwają

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy ulicy Długiej w Nakle w dalszym ciągu muszą liczyć się z utrudnieniami. Remont #ulicy trwa i ma zostać zakończony w tym roku.

Nawierzchnia jezdni, jak i chodników na ul. Długiej była w dużym stopniu zniszczona. W ubiegłym roku mieszkańcy doczekali się rozpoczęcia prac drogowych i budowy kanalizacji deszczowej, co wiąże się z utrudnieniami w dostawie wody, jak i drogowymi.

Remontem odcinka od skrzyżowania z ul. Potulicką do skrzyżowania z ul. Notecką tj. 925 m zajmuje się konsorcjum ZUK Juliusz, Roman Pilarscy s.c. oraz PW Solo Tomasz Koczyński. Mieszkańcy czekają na położenie nawierzchni, której szerokość wyniesie 6 m, a sama jezdnia powstanie z betonu asfaltowego . Po obu stronach ulicy powstaną także chodniki z kostki brukowej betonowej o szerokości 2 m, a gdzieniegdzie, z uwagi na ograniczoną szerokość pasa drogowego, o szerokości 1,20 m. Dojścia z chodnika do posesji i zjazdy wykonane zostaną także z kostki brukowej betonowej. Pojawi się przejście dla pieszych, które zostanie zlokalizowane na wyspie dzielącej – z azylem dla pieszych, który ma powstać by „uspokoić” ruch. Zamontowane zostaną również hybrydowe punkty świetlne.

Natomiast odcinek od ulicy Noteckiej do ul. Poznańskiej tj. 86 m remontuje firma Kowalski Budownictwo Sp. z o. o.. Również powstanie jezdnia o nawierzchni asfaltowej, chodniki o szerokości 1,20 m i zjazdy z kostki brukowej betonowej. Pojawi się także przejście dla pieszych. Przy całej ulicy wyznaczone zostaną miejsca do parkowania.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (4)

  nakielanin, w dniu 27-05-2020 21:58:25 napisał:

  Bardzo potrzebna inwestycja w Nakle, jeszcze przydałby sie remont kamienic na tej ulicy...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (12)

  Hihi, w dniu 27-05-2020 22:51:14 napisał:

  Metro w Wawie może szybciej skończą

  odpowiedz

  • 14 (14)

  Przywa , w dniu 27-05-2020 23:46:57 napisał:

  Fajnie robią nowy asfaly ale dlaczego tak długo dlaczego w jednym miejscu kopia 10 razy zasypia a na drugi dizn znów kopia rozwala i idą dalej robić a mieszkańcy nie mogą normalnie się poruszać rozumiem są utrudnienia ale mogli by robić odcinek od A do Z a nie rozkopią całą ulice i po roku dopiero naprawią a i śmieszne są pasy z wysepka po do wysepka po co pasy jak tam wogole ruchu nie ma tylko strata miejsc parkingowych dla mieszkańców...

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Bronek, w dniu 28-05-2020 08:22:50 napisał:

  Najlepsze będą słupy na środku chodnika. Mam nadzieję, że je przesuną.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Olaf, w dniu 28-05-2020 11:17:14 napisał:

  Hm no fakt wyzwanie remont długiej który trwa już prawie 2 lata ...2 km drogi ekipy więcej nie ma niż jest A jak jest to nowe dziury wykopia nic na lepsze się nie zanosi ten remont to jakiś obłęd jak za czasów komuny brak organizacji pracy jakiego kolwieknpomyslunku na naszą ulicę nie ma jak dojść A dojechać to porażka tak wygląda super remont 2 km ulicy gratulacje Panowie kierownicy i pracownicy

  odpowiedz

  • 3 (3)

  mieszkaniec, w dniu 28-05-2020 11:55:56 napisał:

  Jestem ciekawy czy zrobią jakieś zabezpieczenia przy domach umiejscowionych najbliżej jezdni. Ja za każdym razem po mocnym deszczu musiałem myć karcherem ścianę budynku ochlapaną od przejeżdżających aut.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  adzico, w dniu 28-05-2020 13:07:07 napisał:

  ul.Długa w każdym mieście jest reprezentacyjna deptaki ekskluzywne sklepy i itp. Wystarczyło zmienić nazwę ulicy na wiejską albo wilcze doły.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  rolnik z Długiej, w dniu 28-05-2020 17:59:14 napisał:

  Proszę wstrzymać roboty na ul. Długiej, bo właśnie na niej skończyłem sadzenie ziemniaków.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Sara, w dniu 29-05-2020 00:15:58 napisał:

  Na Długą to tylko program interwencja śmiechu warte tylko doły kopia nic nie widać aby szło na lepsze ciekawe gdzie kierownicy tej budowy ha ha za biurkiem pensyjkę biorą leży czy siedzi wypłata się należy nie ma żadnej kontroli nad tą dewastacją ciekawe gdzie te głupio mądre umysły się podziały może tak zamieszkają na długiej i podjeżdża trochę swoimi autami salonowym za kredytu trochę je poniszczą może wtedy zrozumieją mieszkańców wykopalisk z Długiej .A może ktoś prowadzi tu pracę archeologiczne bo na remontowe to nie wygląda powodzenia Panowie ha ha ha

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja , w dniu 31-05-2020 23:08:58 napisał:

  W Nakle lepiej aby włodarze nie brali się za remonty ulic bo zawsze trwają latami, tak jak to było na ul Staszica

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oczyszczanie twarzy
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Budowa magazynów
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)