Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

12 marca 2020

Udany występ młodych muzyków z I LO. Poziom przeglądu był bardzo wysoki

fot. Andrzej Otto

fot. Andrzej Otto

Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie po raz dziewiąty gościł uczestników #Regionalnego Przeglądu Muzycznego „King of the stage”.

W tym roku przegląd ten odbył się 5 marca, a wzięło w nim udział aż 57 tzw. podmiotów wykonawczych, czyli zespoły i soliści ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Poziom tegorocznego przeglądu był naprawdę bardzo wysoki.

Nakielskie I Liceum im. Bolesława Krzywoustego reprezentowali: zespół Die-Hard Blues w składzie: Daria Mateja – gitara rytmiczna, Maurycy Redlak – gitara solowa, Artur Faltyński – gitara basowa, Maciej Biernacki – perkusja i Michał Codro – śpiew. Swoją szkołę i miasto Nakło reprezentowały też solistki: Paula Kociałkowa, Michalina Barciszewska, Martyna Urban, Zofia Krzyżanowska, Małgorzata Maciejewska i Anna Domańska.

Uczniowie z Nakła kilkakrotnie już w przeglądzie tym zdobywali nagrody i wyróżnienia. Na przykład rok temu Martyna Urban zajęła II miejsce w kategorii solistów, a Zosia Krzyżanowska otrzymała wyróżnienie.

W tym roku nagród i wyróżnień licealistom z Nakła nie przyznano, ale na pewno zaprezentowali się oni z jak najlepszej strony, dorównując poziomem najlepszym z uczestników przeglądu. Miłośnicy bluesa obecni na widowni na pewno długo pamiętać będą znakomitą solówkę, jaką w utworze „Sweet Home Chicago” zagrał na gitarze Maurycy Redlak.

Materiał: Andrzej Otto

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Meble kuchenne
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Metkownice
od 179PLN
Skup i sprzedaż części
Usługi transportowe
Koloryzacja - nowoczesne techniki
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)