Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2019

Uczniowskie staże w Grecji - dzień 10. Poznanie tajników pracy w mleczarni

fot. pow.

fot. pow.

Dzisiejszego dnia ponownie gościliśmy w Amerykańskiej Szkole Rolniczej w # Salonikach (American Farm School).

Poznaliśmy szczegółowo tajniki pracy mleczarni oraz podczas zajęć praktycznych utrwaliliśmy sobie wiedzę z zakresu dojenia krów mlecznych, co nie jest wcale taką prostą sprawą.

Dowiedzieliśmy się jak doić krowy, aby uzyskać jak największą jakość i wydajność mleczną, przy ograniczeniu strat z problemów zdrowotnych. Wskazaliśmy, co można poprawić w dojarni i jak ma wyglądać prawidłowy automatyczny dój.

Następnie samodzielnie wykonywaliśmy etykiety i przyklejaliśmy do butelek na mleko, zwracając szczególną uwagę na informacje, które przedstawione były przez nas w sposób czytelny, zrozumiały oraz widoczny.

Największą atrakcją tego dnia było wykonanie twarogu w warunkach domowych z nieświeżego mleka, który wyszedł nam wyśmienicie i nie obyło się bez degustacji.

Weterynarze natomiast obserwowali zabieg usuwania kamienia nazębnego u psa oraz usuwanie szwów po zabiegu sterylizacji, który odbył się w pierwszym dniu praktyk. Sprawdzali chipy u psów, które znajdują się pod skórą w szyi. Poznali metodę opukiwania nerwów oraz sposoby ukojenia bólu jamy brzusznej. W schronisku wykonywali prace pielęgnacyjne i porządkowe.

Wieczorem wszyscy udaliśmy się na długi spacer podziwiając przepiękne Saloniki.

materiał: Martyna Wiland – uczennica ZSP w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)