Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2019

Uczniowskie staże w Grecji - dzień 10. Poznanie tajników pracy w mleczarni

fot. pow.

fot. pow.

Dzisiejszego dnia ponownie gościliśmy w Amerykańskiej Szkole Rolniczej w # Salonikach (American Farm School).

Poznaliśmy szczegółowo tajniki pracy mleczarni oraz podczas zajęć praktycznych utrwaliliśmy sobie wiedzę z zakresu dojenia krów mlecznych, co nie jest wcale taką prostą sprawą.

Dowiedzieliśmy się jak doić krowy, aby uzyskać jak największą jakość i wydajność mleczną, przy ograniczeniu strat z problemów zdrowotnych. Wskazaliśmy, co można poprawić w dojarni i jak ma wyglądać prawidłowy automatyczny dój.

Następnie samodzielnie wykonywaliśmy etykiety i przyklejaliśmy do butelek na mleko, zwracając szczególną uwagę na informacje, które przedstawione były przez nas w sposób czytelny, zrozumiały oraz widoczny.

Największą atrakcją tego dnia było wykonanie twarogu w warunkach domowych z nieświeżego mleka, który wyszedł nam wyśmienicie i nie obyło się bez degustacji.

Weterynarze natomiast obserwowali zabieg usuwania kamienia nazębnego u psa oraz usuwanie szwów po zabiegu sterylizacji, który odbył się w pierwszym dniu praktyk. Sprawdzali chipy u psów, które znajdują się pod skórą w szyi. Poznali metodę opukiwania nerwów oraz sposoby ukojenia bólu jamy brzusznej. W schronisku wykonywali prace pielęgnacyjne i porządkowe.

Wieczorem wszyscy udaliśmy się na długi spacer podziwiając przepiękne Saloniki.

materiał: Martyna Wiland – uczennica ZSP w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)