Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

05 lutego 2020

Uczniowie włączyli się w obchody. Do wykonania mieli wiele zadań

fot. SP 2 Nakło

fot. SP 2 Nakło

Uczniowie klas 1-3 z nakielskiej Dwójki włączyli się w uroczyste obchody 100-lecia włączenia #Nakła do Macierzy. Z tej okazji w styczniu dzieci pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowywały się do radosnego przeżywania tych wydarzeń.

W salach powstały gazetki ścienne. Uczniowie oglądali ilustracje przedstawiające historię Nakła oraz współczesne budynki i obiekty. Podczas zajęć dzieci zdobyły wiedzę o swoim mieście, którą potem wykorzystały podczas Turnieju Wiedzy o Nakle, zorganizowanym przez wicedyrektor Annę Dorosz na poziomach klas. Pierwszoklasiści rozpoznawali symbole państwa i miasta Nakła, komponowały strój galowy i układały historyjkę. Uczniowie klas drugich układali herb z puzzli, grali w teleturnieju Milionerzy, Bingo oraz Patriotyczne Frytki. Dzieci z klas trzecich wyjaśniały pojęcia w teleturnieju Koło Fortuny, zakodowane słowa oraz Milionerzy. Wszyscy uczniowie musieli zaprogramować roboty, które wędrując po macie musiały dojść do celu. To była wspaniała zabawa! Podczas rozgrywek czuwało jury w osobach Aleksandry Miłowskiej i Aldony Kasprzak.

20 stycznia dzieci uczestniczyły w oficjalnych uroczystościach na Rynku lub bezpośrednio po nich udawały się złożyć kwiaty pod pomnikiem.Warto dodać, że z okazji 100-lecia włączenia Nakła do Macierzy Szkoła Podstawowa nr 2 również wyglądała wyjątkowo! Wszystkie zadania to była niezwykła lekcja historii dla maluchów!

Monika Stachowska, Anna Dorosz

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)