Dziś mamy 6 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Uczniowie na wyjeździe studyjnym. Młodzież nabyła nowe umiejętności

fot. A. Marchlewska

fot. A. Marchlewska

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odwiedzili # Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy.

Wyjazd odbył się w ramach zajęć z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w projekcie pt. Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 – EFS.

Celem wizyty było zapoznanie uczestników z historią, profilem działalności oraz zasadami funkcjonowania regionalnej spółki ProNatura, zwiedzenie zakładu (możliwość zobaczenia przestrzeni firmy, zapoznanie się z wyposażeniem oraz poznanie metod i narzędzi pracy), umożliwienie uczniom poznania realiów i warunków pracy w spółce na poszczególnych stanowiskach, m. in. omówienie zasad rekrutacji oraz wskazanie zakresu obowiązków, predyspozycji i wymagań do wykonywania różnorodnych zawodów, zapoznanie się z przykładowymi ofertami pracy i staży zawodowych.

Uczniowie poznali proces utylizacji odpadów komunalnych, odpadów powstałych po doczyszczeniu selektywnej zbiórki, palnych odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów z sortowania zmieszanych odpadów komunalnych, a także proces uzyskiwania energii elektrocieplnej.

Uczestnicy mieli możliwość nawiązania kontaktów zawodowych, zdobycie wiedzy, umiejętności oraz podniesienie kompetencji społecznych i zawodowych ułatwiających podjęcie świadomych wyborów dalszej ścieżki kształcenia oraz rozwoju zawodowego.

materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)