Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2021

Uczniowie chętni wzięli udział w konkursie. Poznaliśmy najlepsze prace

fot. pow.

fot. pow.

16 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przy# Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Paterku został ogłoszony werdykt Komisji Konkursowej II Edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wszechświat wyłonił się ze Słowa o do Słowa powraca” zorganizowanego przez nauczyciela języka polskiego- panią Aleksandrę Białka.

Mottem przewodnim konkursu stały się słowa Jana Pawła II „Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość.” Konkurs skierowany został do młodzieży szkół podstawowych Rodziny Szkół Jana Pawła II z województwa kujawsko-pomorskiego. Celem konkursu było pogłębianie zainteresowania uczniów postacią i nauczaniem św.Jana Pawła II kształtowanie umiejętności twórczego wyrażania i prezentacji własnych przemyśleń inspirowanych życiem i nauką Karola Wojtyły, rozbudzanie postawy twórczej i poszukującej prawdziwych wartości, kształtowanie i rozwijanie uzdolnień literackich i plastycznych oraz promowanie młodych talentów.

Zdanie uczestników polegało na zredagowaniu wskazanej formy wypowiedzi pisemnej na jeden spośród sformułowanych przez Organizatora tematów.

Opiekę merytoryczną nad konkursem objęły: prof. ucz. Iwona Benenowska- Wydział Językoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Komisja Etyki Komunikacji przy PAU w Krakowie, mgr Wioletta Ossowska - Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Biskup Diecezji Bydgoskiej, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią- Sławomir Napierała oraz Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty- Marek Gralik. Patroni Medialni: Polskie Radio Pomorza i Kujaw, Przewodnik Katolicki, Radio Nakło.

Dokonując weryfikacji i oceny nadesłanych prac, członkowi Jury kierowali się następującymi kryteria oceny:

- zgodność pracy z tematem,
- trafne i ciekawe jego ujęcie,
- zawartość merytoryczna,
-poprawność językowa i stylistyczna,

Spośród 30 nadesłanych prac literackich Komisja Konkursowa
w składzie: prof.ucz. Iwona Benenowska, mgr Wioletta Ossowska, mgr Aleksandra Białka wyłoniła zwycięzców:

W kategorii I /uczniowie klas IV-VI/ przyznano 2 nagrody:

I MIEJSCE – EMILIA BYTNER
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. JANA PAWŁA II W RYPINIE
NAUCZYCIEL: AGNIESZKA WYSOCKA

II MIEJSCE – JULIA STECIUK
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W BOGUSZEWIE
NAUCZYCIEL: MAŁGORZATA KWIRYNG

W kategorii II /uczniowie klas VII-VIII/ przyznano 3 nagrody:
I MIEJSCE – ALEKSANDRA GACKOWSKA
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W KORONOWIE
NAUCZYCIEL: KAMILA LEWANDOWSKA

II MIEJSCE- ZOFIA WYOCKA
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W MAŁEJ NIESZAWCE
NAUCZYCIEL: AGNIESZKA ANYSZKA

III MIEJSCE - ADAM BYTNER
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. JANA PAWŁA II W RYPINIE
NAUCZYCIEL: AGNIESZKA WYSOCKA
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie zorganizowano uroczystej Gali Wręczenia Nagród, a informacje o wynikach konkursu uczestnicy poznali drogą mailową, nagrody natomiast zostały wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Sponsorami nagród dla zwycięzców konkursu byli:

-Miasto i Gmina Nakło nad Notecią,
-Rada Rodziców przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Paterku.

Materiał: A. Białka - ZSP w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)